Typy nábytku, s nimiž se můžete setkat nejen v obchodech

31.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Typy nábytku, s nimiž se můžete setkat nejen v obchodech

Plánujete koupit zbrusu nový nábytek? Pokud tomu tak opravdu je, na trhu se aktuálně setkáte s opravdu různými typy nábytku, respektive s nábytkem, který je vyroben z různých druhů materiálu. A tak se nabízí otázka, s jakým konkrétním nábytkem se můžeme setkat.

Samozřejmě je zde možnost investovat do nábytku “na míru”, který si necháme zhotovit od truhlářů. Jenže pravdou je, že truhlářské práce nejsou dnes nic levného. Na druhou stranu můžete mít nábytek, který je zcela originální a jedinečný. Stačí si jen vybrat materiál, také vzhled, truhláři se pak pustí do práce.Řezání lamina nebo formátování desek za ně udělá firma Probytex, a tak bude práce odsýpat.

Vraťme se však k nábytku, se kterým se můžete setkat na trhu. Zmiňme si nejčastější typy a prozraďme si o nich nějaké informace.

Nábytek z lamina

Nebo také jinými slovy nábytek z dřevotřískových desek je nábytek, se kterým se opravdu velice často setkáte. Lamino čili zmiňované dřevotřískové desky jsou totiž nejpoužívanějším materiálem v nábytkářství. Lidé si poměrně často kupují tento nábytek, a to hlavně díky jeho nízké ceně.

Nábytek z masivu

Také se můžete setkat s masivním nábytkem. Z masivu se často vyrábí nábytek na míru u truhlářů, masiv je totiž dražší materiál než zmiňované lamino. Masivní dřevo, respektive nábytek z masivu je originální a dodává domácnosti porci přírody. Je však třeba ale zmínit i to, že dřevo neustále pracuje, a tak pod vlivem vlhkosti či vysychání může měnit svůj tvar nebo rozměry.

Nábytek z dýhy

Nebo také dýhovaný nábytek. Jedná se o nábytek, který je něčím mezi nábytkem z dřevotřísky a masivu. Tento typ nábytku je levnější než masivní, na druhou stranu dražší než typický laminový nábytek. Je to však poměrně spolehlivý nábytek. Dýhu jako takovou je možné mořit nebo lakovat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.