Úklidová služba

13.5.2009 | autor:

Úklidová službaÚklid domácnosti patří mezi základní činnosti, bez kterých se bydlení každého z nás neobejde. Doba je ale uspěchaná a pracovní vytížení se neustále zvyšuje. Do už tak nabitého programu se domácí práce těžko umisťují. Každý se ovšem chce po náročném dnu vrátit do čistého bytu. Řešením této situace může být pronájem úklidové společnosti. Na českém trhu se jich nachází poměrně dost a jejich služby jsou vysoce profesionální.

Od kvalitní úklidové služby můžete očekávat čistotu a naprostou diskrétnost. Její zaměstnanci jsou dobře vyškoleni v tom, jak se který materiál nejlépe čistí či jak zabránit jeho poničení špatnými čisticími prostředky. Úklidové společnosti používají nejnovější technologie a postupy. Jejich dostupnost se stále zlepšuje a ty větší mají pokrytí po celém území státu.

Od podlah k čalounění

Úklidové firmy nabízejí jak pravidelný úklid domácností, tak generální či jednorázové úklidové práce bytů a domů. Kromě klasických činností, jako je mytí podlah a oken, utírání prachu, luxování nebo žehlení, většina firem zajistí i speciálnější úkony. Můžete si tak nechat vyčistit koberce a čalounění, vyleštit nábytek, dezinfikovat byt nebo otřít květiny od prachu. Výjimkou nejsou ani tak běžné záležitosti, jako je vyprázdnění a vymytí odpadkových košů, mytí nádobí nebo doplnění odpařovačů.

Cena za úklid

Ceny za prováděné služby se liší zejména ve způsobu jejich stanovování. U pravidelného denního úklidu se počítají koruny na metr čtvereční. Cena se pohybuje od padesáti haléřů do pěti korun za metr čtvereční. Za jednotlivé pracovní úkony se platí obvykle také ve vztahu k metrům čtverečním, ale velmi záleží na tom, o jaký materiál se jedná. Cena se pohybuje také podle použitých technologií, čistících strojů a prostředků. Objednání úklidové firmy není nijak složité, většina podniků již vyřizuje objednávky elektronickou formou.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.