Úroková sazba hypoték je stále atraktivní

30.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Úroková sazba hypoték je stále atraktivní

Stále pokračuje doba, kdy je pořízení vlastního bydlení nejvýhodnějším životním krokem. V následujících letech se očekává, že budou úrokové sazby u hypoték dále narůstat. Je tak ideální doba na pořízení vlastního bydlení.

Hypotéka je stále dobrou volbou

I když se úrokové sazby u hypoték pomalu zvyšují, stále je vhodná doba pro pořízení vlastního bydlení. Nedá se totiž očekávat, že se ceny stavebních materiálů nebo úrokové sazby budou ještě někdy snižovat. Proto je doba, ve které se nyní nacházíme, vhodná pro důležité životní rozhodnutí. Je však třeba se rozhodnout v řádu několika týdnů, abyste nečelili ještě většímu zdražování. Pokud navíc máte možnost prodat svou vlastní nemovitost, můžete využít výkup nemovitostí.

Rychlý postup k vlastnímu bydlení

Jestliže vlastníte svůj byt, nebo pokud jste zdědili jinou nemovitost a máte v plánu se stěhovat do většího, je výkup domu tou správnou volbou. Ihned tak máte své finance na svém účtě a můžete postupovat ke koupi většího bydlení. Výkup nemovitostí se postará o to, abyste za svou nemovitost získali maximální možnou částku. Neřešíte tak poplatky za právní servis, ani vysoké provize realitních kanceláří, které by vaši nemovitost prodávaly dlouhé měsíce.

Hypotéka jako dobré řešení

Stále s neumíte rozhodnout k tomu, že současné bydlení je pro vás již nevyhovující? Zkuste si představit prostor, ve kterém byste se mohli pohybovat, a představujte si, jak bude zařízen. Mezitím se nemovitost, ve které nyní žijete, prodá lidem, kteří právě po takovém bydlení nyní touží. Hypotékou dorovnáte zbytek financí a můžete bydlet ve vlastním. Jestli budete mít děti, nemovitost jim později zanecháte jako důležitou devízu pro vlastní žití.

Úrokové sazby hypoték jsou stále výhodné. Jestliže přemýšlíte o vlastním bydlení, je ten nejlepší čas. Peníze za svou nemovitost pak můžete získat ihned, a to pomocí výkupu nemovitostí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.