Ušetřete za vytápění s dřevěnými briketami

15.9.2020 | autor: Redakce PŽ

I přes relativně mírné zimy v posledních letech je stále výhodné objevit způsoby, jak na vytápění ušetřit. Dřevěné brikety jsou ideálním příkladem kombinace nízké ceny a vysoké efektivity při vytápění. Přečtěte si, jaké mají výhody a kdy je koupíte nejlevněji. Uvidíte, že nakonec budete minimálně zvažovat přechod na pevná paliva v podobě dřevěných briket.

Výhody dřevěných briket

Mezi hlavní výhody dřevěných briket patří velmi dobrá výhřevnost. Zároveň nabízí pohodlnou a čistou manipulaci. Díky praktickému tvaru se snadno dávkují. Koncentrovaná síla je ideální pro efektivní vytápění. V porovnání s uhlím navíc jde o ekologickou variantu. Dřevěné brikety představují obnovitelný zdroj energie a díky své čistotě, kdy obsahují pouze samotné slisované dřevo, se dá využít i následný popel. Praktické je také univerzální využití do kamen, krbů i kotlů. Brikety poslouží jako občasné palivo na chatě, ale i jako zdroj vytápění pro klasický rodinný dům.

Vyberte správný tvar

Dřevěné brikety se vyrábí v klasickém čtvercovém tvaru. Druhou variantou jsou brikety válcové. Některé kotle mohou být uzpůsobené hlavně na jeden z těchto typů, což je potřeba zohlednit při výběru. Další rozdíl spočívá v tom, z čeho jsou brikety vyrobené. Oblíbenou variantou jdou brikety z dubového či bukového dřeva díky své výhřevnosti a minimálnímu obsahu popela. Pro noční topení zase existuje speciální varianta s vyšším podílem kůry pro delší žhnutí a hoření.

Cenově výhodná varianta vytápění

Pořízení dřevěných briket se nejvíce vyplatí mimo hlavní sezónu. V praxi to znamená, že nákup potřebného množství je nejlepší načasovat na letní měsíce, kdy jsou nižší ceny. Díky tomuto jednoduchému fíglu můžete ušetřit další stovky korun na vytápění, což se rozhodně hodí. Při objednání většího množství zároveň vychází výhodněji doprava.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.