Víte, kdy budete potřebovat geodetické práce? Máme pro vás 4 tipy

17.5.2018 | autor: Redakce PŽ

Geodetické práce patří mezi tradiční činnosti, bez nichž se neobejde žádná stavba a v podstatě i lidé v běžném životě, kteří již nějaký ten objekt vlastní. Možná jste se s tímto tradičním a dnes velmi přesným měřením ještě nesetkali. Je-li tomu tak, pak vězte, že geodety budete jednou stoprocentně potřebovat. My se v následujících řádcích zaměříme celkem na 4 situace, v nichž se bez jejich služeb neobejdete. Zároveň také doporučíme firmu, jež nabízí tyto činnosti v komplexním slova smyslu a vysoké kvalitě.

1. Stavba objektu

Jestliže jste se rozhodli pro stavbu rodinného domu nebo jiného objektu, potřebujete geodetické práce v podobě přesného vytyčení prostoru pro výstavbu daného objektu. Právě podle tohoto precizního zaznačení pak budou postupovat jednotlivé práce. Začne se základy a následovat bude realizace obvodových stěn nemovitosti. Nedílnou součástí každé stavby je i DSPS, tedy dokumentace skutečného provedení stavby. Obejít se bez ní prakticky nelze.

2. Nákup pozemku

Při nákupu jakéhokoli pozemku je inženýring nesmírně důležitý. Vytyčení hranic pozemku pro vás bude jakousi kontrolou toho, co udává prodávající strana. Můžete si tak být jisti, že nekupujete zajíce v pytli.

3. Zjištění aktuálního stavu u bytového domu

Přítomnost profesionálních geodetů je nezbytná i tehdy, když je nutné zaměření stávajícího stavu budovy. To se realizuje především při příležitosti realizace nového vytápěcího systému a instalace měrných jednotek do jednotlivých bytů. Půdorysy, řezy, podhledy a mnohé další detaily vám profesionální geodetická firma velmi rychle zajistí.

4. Stanovení geometrického plánu lokality

Tento úkon je nesmírně důležitý třeba při výstavbě nových ulic anebo větší zástavbě v dané lokalitě. Geometrický plán je také nutný při řešení věcného břemena a v mnohých jiných situacích.

Obraťte se na specialisty v oboru

Ať už potřebujete zaměření pozemku, geometrický plán anebo pomoc s prodejem či nákupem nemovitosti, obraťte se na profesionály. Naším tipem je společnost GEO 5 nabízející komplexní služby ve všech zmiňovaných oblastech.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.