Vybavujeme dílnu pro kutila: Co tam nesmí chybět?

21.10.2016 | autor: Redakce PŽ

Vybavujeme dílnu pro kutila: Co tam nesmí chybět?

Jste kutil tělem i duší, nebo po nářadí sáhnete jen v případě krajní nouze? Tak jako tak se bez základního dílenského nářadí neobejdete. V každé domácnosti je čas od času potřeba nějaká ta drobná oprava a nářadí je třeba mít při ruce. Jaké budete potřebovat?

Vybavujeme dílnu: Máme praktický seznam!

Ať už vás čeká rekonstrukce bytu, menší opravy kolem domu, nebo jen kutilské řádění, měli byste mít po ruce vše, co byste jen mohli potřebovat. Tady je seznam nejdůležitějších položek. Máte už všechno?

Tip: Na Akros.cz najdete většinu potřebných věcí. Za skvělé ceny tam najdete nejen nerezové materiály, ale také nářadí a další kutilské potřeby

-          Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.

-          Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.

-          Vrtačka a sada vrtáků.

-          Kladívko a palička.

-          Úhelníčky. Oceníte je při nejrůznějších projektech.

-          Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.

-          Nerezové šrouby. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.

-          Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.

-          Havarijní páska a univerzální lepidlo.

-          Řezáky s odlamovací čepelí.

-          Vodováha.

-          Klíče.

-          Štafle.

Pozor na nepořádek!

Když nutně potřebujeme nějaké nářadí, hodí se vědět, kde přesně ho hledat. A dílna mívá tendence být neustále plná nepořádku. Vyzrajte na něj!

Můžete si pořídit třeba kufřík na nářadí, který vám usnadní organizaci ručního nářadí. A zvýšíte tak šanci, že vždy najdete nástroj, který zrovna potřebujete.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.