Vybíráme manipulační techniku do malých skladů

29.11.2018 | autor: Redakce PŽ

Vybíráme manipulační techniku do malých skladů

Sklad náleží ke každé společnosti. Nezáleží na tom, jestli se jedná o malou nebo velkou společnost, každá by měla mít svůj sklad, kde skladuje nejen zboží, ale také výrobky nebo jen materiál putující do výroby. V každém případě se musí do skladu přidat manipulační technika, aby práce ve skladu odsýpala. Mnozí malí podnikatelé jsou však toho názoru, že manipulační technika by měla být součástí zejména velkých skladů, nikoli těch malých. Jenže to není pravda. Manipulační technika by rozhodně měla být součástí každého skladu, nejen toho velkého.

Pokud jste majitelem malého skladu nebo pokud máte v pronájmu menší skladový prostor, nemusíte investovat do takových strojů, do jakých investují majitelé velkých skladů. Stačí, když budete investovat do méně nákladné manipulační techniky, která však skladníkům ulehčí jejich práci, tudíž i zrychlí chod podniku. A po tom toužíte přece i vy, malí podnikatelé.

Jaké vozíky volit do menších skladů

V případě menších skladů doporučujeme investovat spíše do policových vozíků, které jsou plně dostačující. Pomohou s přemísťováním krabic, případně balíků. Mimochodem, policové vozíky oceníte i v domácnosti, konkrétně v kůlně nebo případně v garáži.

Kromě policových vozíků investujte také do plošinových vozíků, které jsou opět do malého skladu dostačující. Plošinové vozíky navíc nepatří k nejdražší manipulační technice, do které byste investovali.

Jakou další manipulační techniku volit do skladů?

Otázkou také je, jakou další manipulační techniku volit do skladů. Přece jen vozíky jsou sice super, ale ne vždy jsou dostačující. Do menších skladů se hodí také rudly. Je to manipulační technika, která pomůže při manipulaci s krabicemi nebo s balíky, případně s pytli. Nejčasněji se používá i při přemísťování těžkých sudů.

Rudly na sudy se hojně kupují zejména do vinařství nebo případně do hospod, kde se neustále manipuluje se sudy na limo či pivo. Hliníkové nebo skládací rudly jsou nedílnou součástí zejména malých skladů.

https://pixabay.com/cs/pivo-pivn%C3%AD-sudy-kov%C5%AF-2345250/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.