Zahradní architektura a její možnosti

31.3.2017 | autor: Redakce PŽ

Nádherná zahrada, jejíž atmosféra uchvátí nejen vás, ale i každého návštěvníka, nemusí být jen pouhým snem. Spojte vlastní představu s kreativními nápady zkušeného zahradního architekta! Povede projekt od prvotního návrhu přes výsadbu rostlin a zatravnění až po chodníčky, zídky a zavlažování k vaší naprosté spokojenosti. Jak bude výsledek vypadat, to už je jen na vás.

Trendy v zahradní architektuře

Moderní zahrada, stejně jako moderní byt, tíhne k minimalismu. Soudobý design využívá geometrických tvarů, sofistikovaných linií, zajímavých solitérů a inovativních materiálů. Stále v kurzu je formální styl, který klade důraz na pravidelnost a formu. To se projevuje jak ve výsadbě, tak ve strohém stříhání rostlin. Industriální ocel či pohledový beton, často kombinované s tradičnějším dřevem, tak pronikají nejen do bytové, ale i do zahradní architektury. Celkové ladění zahrady by přirozeně mělo odpovídat architektuře domu a tvořit s ní jeden celek.

Vydat se můžete i jinou cestou

Ne každému moderní styl vyhovuje a ke všem domům se ani nehodí. Venkovské chalupy si zaslouží zahradu, která se vrací k tradicím a působí dojmem, že o ni pečují poctivé pracovité ruce. Pravidelnost sem nepatří, naopak vůbec nevadí, když se vedle sebe vyskytují okrasné a užitkové rostliny nebo mezi dlažbou chodníku rostou polní květiny. V kurzu jsou také přírodní zahrady, jejichž nedbalá elegance popírá uměle vytvořenou estetiku a navozuje osobité kouzlo přirozené scenérie. Ty vyžadují minimální úpravu a snaží se přírodě přiblížit i po ekologické stránce, tedy žádná umělá hnojiva a podobná vylepšení.

Nechte se inspirovat

Inspirace zahraničními designovými styly není nic nového. Anglický styl, který se nese v duchu bující, divoké přírody, u nás již dávno zdomácněl, stejně jako jeho protipól – pečlivě upravovaná, dokonale navržená francouzská zahrada. Podstatně později se přidalo okouzlení barevnými středomořskými zahradami, plnými exotických rostlin. Trendem posledního desetiletí je pak vliv Orientu, díky jehož mystičnosti lze v japonských a čínských zahradách nalézt zvláštní klid. I takové možnosti jsou v moci renomovaného zahradního architekta.

TIP: Renomovaná společnost BENED – zahradní architektura s.r.o., která se opírá o dvacetiletou zkušenost, vám vykouzlí nádhernou zahradu ve vámi zvoleném stylu a mnohem víc. O jaké zahradě sníte vy?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.