Hydromasážní vany

11.3.2009 | autor:

Hydromasážní vany

Stejně jako práce patří k životu i relaxace. Ne všichni však dokáží obětovat čas a zajít například do nějakého lázeňského střediska nebo jet na dovolenou. Určitým řešením tohoto problému je hydromasážní vana. Moc teplé vody a bublinek využívali již staří Egypťané. Léčebné a relaxační účinky navíc můžete užívat kdykoli si usmyslíte, i v klidu vašeho domova.

Balzám pro tělo i duši

Hydromasáž neboli vodní lázeň s masáží působí pozitivně na svalové napětí našeho těla. Dokáže zmírnit bolesti svalů a kloubů a pomáhá i při otocích nohou. Navíc zlepšuje proudění krve a pročišťuje organismus. Významně se činí i v boji proti celulitidě. K očistě duše celou koupel doplňte příjemnými vůněmi. Z různých kombinací vonných esencí si vyberte tu, která odpovídá vašemu momentálnímu rozložení. Některé hydromasážní systémy podporují terapii zabarvením vody. Když si navíc pustíte klidnou a melodickou hudbu, zázrak bude dokonán.

Jak vana funguje?

Princip hydromasážních van spočívá v prudkém proudění vody tryskami. Trysky jsou namířeny na ty části těla, které jsou nejvíce vystavovány napětí. Směr a sílu proudu si můžete upravovat podle přání. Tento systém bývá doplněn jemnou perličkovou masáží, která uvolňuje povrchové nervové tkáně. Bublinky se tvoří pomocí horkého vzduchu občas smíchaného s ozonem.

Alternativa pro malou koupelnu

Součástí hydromasážních van bývají vonné terapie, ergonomicky tvarovaná sedadla a opěrky hlavy, reproduktory na přehrávání hudby a tak dále. V místnosti se obvykle instalují jako solitéry. Pokud vaše koupelna nedisponuje tak velkým prostorem, nabízí se další řešení v podobě sprchového koutu s hydromasážním panelem. I zde si můžete dopřát příjemnou masáž díky mnoha druhům trysek, které působí různou silou a v různém směru.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.