Potěšení z domácího baru

Typů domácích barů je neskutečná spousta, takže víceméně záleží jen na prostoru a financích, které máte k dispozici.
Co by nemělo chybět
Nejtypičtějším je bar spojený s kuchyní, který tvoří optický předěl mezi kuchyní a obývací či stolovací místností. Takový bývá často už součástí celé kuchyňské sestavy. Druhou možností je bar jako solitér. Zvláště pěkně bude působit v jednoduchém obývacím pokoji, kde je navíc dostatek místa pro větší návštěvu.
Žádnému barovému pultu by neměla scházet pracovní deska sloužící k přípravě nápojů. Odtud je podáváme na servírovací desku. Pracovní nástroje a skleničky ukládáme do skříněk a jiných úložných prostorů, které jsou v případě solitéru vždy jeho součástí. Velmi příjemné je, pokud má bar zabudovaný dřez s odpadem, výrobník ledu, kávovar nebo chladničku.
Při vybavování baru skleničkami, nástroji a surovinami je dobré si předem nastudovat, jak se některé z nápojů vyrábí. Mezi základní vybavení patří míchací sklenice, odměrky, stojánek s brčky, džbán na čistou vodu, prkénko na přípravu ozdob a zásobník na led. Při nákupu tekutých ingrediencí myslete i na abstinenty!
Zaměřte se na barovou židli
Součástí každého baru by měla být barová židlička. Bez ní by bar nebyl barem. Její výška se odvíjí od velikosti barového pultu. Pro pohodlnější sezení volíme raději tu, která má oporu pro nohy. Co se týče vzhledu, máme téměř neomezený výběr, ale než se necháme unést fantazií, raději se podíváme, jak vypadá zbytek místnosti.
Teď už stačí jen popřát příjemnou zábavu!
Autor: Redakce PZ
Bohužel zde nejsou žádné komentáře.