Relaxujte v houpací síti

28.4.2009 | autor:

Relaxujte v houpací sítiPojem relaxace znamená pro každého z nás něco jiného. Někdo si lépe odpočine u moře nebo v jiných exotických krajinách, jiný upřednostní pohodlné křeslo pěkně doma v teple. Proč ale nespojit oboje dohromady? Skvělým prostředkem, který toto splňuje, je houpací síť. Síť už dávno nepatří jen mezi dva stromy do zahrady, ale stala se plnohodnotnou součástí našich interiérů. Navíc je to skvělá příležitost, jak vylepšit byt a v klidu relaxovat.

Jako oblečení

Na našem trhu je několik typů sítí v různém provedení. Klasické tkané sítě budou v interiéru působit elegantním odlehčeným dojmem a díky střízlivé barevnosti na sebe nebudou strhávat zbytečně moc pozornosti. Naopak látkové sítě se vyrábějí ve výrazných barvách, které evokují život ve Střední a Jižní Americe. Vybrat velikost sítě je naprosto jednoduché, značí se totiž stejně jako oblečení. Pro celou rodinu se tedy nejvíce hodí rozměr XXL, který je zhruba 200 x 300 centimetrů.

Zavěsit či nechat stát?

Sítě se liší podle způsobu zavěšení. Klasický způsob je přivázání mezi dvě tyče nebo zdi. V příbalovém letáku najdete, jak vysoko síť zavěsit a v jakém rozpětí. Obvykle ve výšce 180 centimetrů potřebujete rozpětí kolem tří až čtyř set centimetrů. Pro ostatní způsoby zavěšení se používá speciální dřevěný nebo kovový rám. Zejména u dětských sítí je vhodná tato varianta, protože nemusíte narušit konstrukci bytu a síť prostě přenesete tam, kam se vám hodí.

K samotné síti můžete pořídit různé příslušenství a doplňky. Kromě již zmíněných stojanů jsou to závěsné háky nebo lana. Jako doplňky se nabízejí sladěné polštářky, deky, moskytiery či jiné ochrany proti hmyzu.

Pro zdraví

Oproti klasickému křeslu má houpací síť prokazatelně pozitivní zdravotní účinky. Kromě celkového duševního uvolnění působí i na páteř a ztuhlá záda. Děti na nich zase mohou již od útlého věku rozvíjet smysl pro rovnováhu.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.