Jak si osvěžit zahradu a zahradní domek?

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

 Jak si osvěžit zahradu a zahradní domek?

Ať už jste vášnivý zahrádkář a pěstitel nebo v prostředí zahrady raději jen relaxujete, určitě je pro vás zahrada místem, ve kterém se chcete cítit co nejpříjemnější. Pokud hledáte nějaké rady v péči o zahradu či máte chuť udělat nějaké změny nebo do zahrady zařadit například dekorace, inspirovat vás mohou i následující tipy.

Zázemí a zátiší na vaší zahradě vám může nabídnout zahradní domek, který je nejen pomocníkem při zahradních pracích, ale také místem k odpočinku a čas strávený s rodinou či přáteli.

Zahradní domek - květinové království

Zahradní domky mají velkou výhodu v tom, že poskytují soukromí. Jsou také ideálním místem, ve kterém můžete skladovat věci potřebné při pracích na zahrádce, ale i místem, které si můžete přetvořit na své zahradní království. Zahradní domek můžete oživit například různými druhy květin, které ho promění z obyčejné dřevěné stavby na pohádkové květinové zátiší. Pokud byste si nevěděli vybrat, jaké květiny na ozdobu zahradního domku použít, můžete se inspirovat i tímto článkem.

Vláha pro květiny a rostliny

Při květinách ještě chvíli zůstaneme. Ať už zahradní domek, terasa nebo balkon, častokrát jsou vyzdobeny květinami č rostlinami. V některých případech se může stát, že na několik dní nebudete doma, například během letní dovolené, a tak nebudete moci květiny zalévat. Dobrým řešením v tomto případě, nebo iv případě, že je sucho a vám se zrovna nechce květiny v zahradě stále zalévat, je tzv. ručníkové samozavlažování. Nechte přes noc menší ručník namočený ve vodě, aby pořádně nasákl. Pak takový mokrý ručník vložte na dno větší nádoby či na plech a na ručník položte květináče s květinami či rostlinkami. Takto zajistíte, že vaše květiny budou nasávat vodu i během období, kdy nebudete doma.

Správný výběr zahradního nábytku

Zahradní domek se v mnoha případech neobejde bez zahradního nábytku. Vždyť přece jen, když pozvete přátele či rodinu, potřebujete místo, na kterém se všichni budou cítit příjemně a pohodlně. Tak, jako zahradní domky, tak i samotný zahradní nábytek jsou dostupné v rozdílných provedeních a kvalitách. Při výběru zahradního nábytku se zaměřte nejen na jeho design, ale i kvalitu a materiál, ze kterého je vyroben. Pokud chcete využívat zahradní domek na společné obědy či večeře, v tomto případě se vám bude hodit větší jídelní stůl se židlemi. Pokud plánujete spíše menší posezení, ideální jsou sedací soupravy s konferenčním stolkem. Hitem je v poslední době umělý ratan, který kromě toho, že vypadá dobře je také odolný vůči slunci. Kvalitní je také dřevěný nábytek, ale vyžaduje o něco více péče. Při výběru zahradního nábytku můžete zvážit i plastový či kovový nábytek, ale vždy se zaměřte na to, na co a v jakém období ho budete využívat.

 

Váš vlastní zahradní stolek

Tip na zahradní konferenční stolek: Při výběru zahradního nábytku se nemusíte zaměřit pouze na to, co najdete v obchodech. Zahradní stolek si můžete vyrobit i sami. Postačí vám větší starý květináč, který obrátíte dnem vzhůru. Na jeho vrch pak nainstalujete dřevěnou či skleněnou desku. Namísto květináče vám může stejně posloužit například i menší kmen stromu či dokonce dřevěné palety.

Originální dekorace

Ani za zahradními dekoracemi či ozdobami pro váš zahradní domek nemusíte hned utíkat do obchodů. Pokud máte doma například staré konve či nádobí, jako například espressa či keramické šálky, klidně je můžete využít jako květináče. Kromě toho, že svou zahradu osvěžíte, navodíte tak i autentickou atmosféru, protože budete vědět, že dekorace jsou vaše a originální. Do takových květináčů můžete posadit například i bylinky, které pak následně použijete například při přípravě jídla na letní grilovačku. Velmi pěkně v takových květináčích vynikne například i levandule či různé táhlé rostlinky, které mohou sloužit jako ozdoba pro zahradní domek.

Vaše zahrada by měla být rozhodně nejen místem prací, ale i odpočinku a relaxace. Proto, kromě pěstování plodin si zaslouží i trošku jinou péči, o něco více estetickou. Vytvořte si z vaší zahrady a zahradního domku místo, na kterém se budete cítit tak dobře, že se vám odtud ani nebude chtít odejít. ☺Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.