Jak si v létě správně osvětlit zahradu

28.7.2015 | autor: Redakce PŽ

Jak si v létě správně osvětlit zahradu

Jak si v létě správně osvětlit zahradu

Pomalu se nám blíží léto a s ním spjaté grilování, oslavy, či obyčejný relax na zahradě. Jak si ale zahradu osvětlit i v pozdních večerních hodinách? Máme pro vás pár tipů.

Zahradu, nebo i terasu a balkón můžete pro vykreslení romantické atmosféry osvětlit svíčkami a lucernami. Pokud ale chcete vidět více, zejména při grilování či jiné činnosti, musíte se vybavit elektrickým venkovním osvětlením. Jak však vybrat to pravé?

Dbejte na zvýšenou odolnost

Hlavním požadavkem na venkovní svítidlo by měla být zvýšená odolnost vůči vlhkosti označovaná jako krytí IP s daným číslem. Pokud jej chcete umístit na otevřené prostranství, svítidlo by mělo mít označení minimálně IP 44. Svítidlo tak nebude náchylné vůči dešti, polití, či jiným drobným nehodám, které se mohou na zahradě lehce přihodit.

Rozhodujte se nejen podle designu, ale také podle jejich funkce

Dekorativní svítidla dokážou krásně dokreslit atmosféru zahrady, je však nezbytné je vždy doplnit o svítidla účelová. Jsou jimi například zápustná svítidla pro osvětlení cest, nástěnná svítidla, která nikde nepřekážejí, výbornou službu vám na zahradě poskytnou také senzorová svítidla, která se rozsvítí pouze v případě pohybu.

Dbejte na materiál svítidla

Nejčastěji se venkovní svítidla vyrábějí z plastu, hliníku, či nerezu. Je však důležité si rovněž všímat povrchové úpravy osvětlení, tak, aby odolalo i náročnějším venkovním podmínkám.  Jak to vše skloubit s designem? Volte nadčasová svítidla, která se vám budou líbit i za několik let. Prohlédněte si několik našich tipů.

 

Designové a zároveň účelové venkovní svítidlo Cash wall light s krytím IP 64. Více na www.fulgur.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadčasové stropní nástěnné svítidlo Floodlight. Více na www.fulgur.cz

 

 

 

 

 

Na webových stránkách Fulgur.cz se můžete inspirovat realizacemi venkovního osvětlení, prohlédnout si nebo i zakoupit venkovní  svítidla za ty nejlepší ceny, a co víc poradit se s experty v oboru.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.