Jak získat část peněz za nákup vyvážecí soupravy zpět?

28.5.2020 | autor: Redakce PŽ

Jak získat část peněz za nákup vyvážecí soupravy zpět?

Lesní technika je opravdu nákladná záležitost. Každá koruna, kterou ušetříte, se tedy náramně hodí. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak vám mohou pomoct dotace.

Lesní technika, vyvážecí soupravy a harvestory jsou velice nákladné. Pro vlastníky malých lesů, začínající podnikatele i jednotlivce je tedy jejich koupě téměř nedosažitelnou záležitostí. Díky dotacím ale můžete získat příspěvek právě na jejich nákup.

Kolik můžete získat?

Program rozvoje venkova pravidelně vypisuje nová kola žádostí o dotace. V loňském roce mohli zájemci žádat v říjnu, je tedy velice pravděpodobné, že Státní zemědělský intervenční fond vypíše další kolo. Pokud se tak stane, zjistíte to přímo na stránkách SZIF.

Úspory díky těmto dotacím mohou být astronomické. Díky Programu rozvoje venkova můžete získat:

  • Dotaci ve výši 50 procent kupní ceny lesní techniky (vyvážecí stroje, harvestory atd.). Kupní cena přitom musí činit alespoň 10 tisíc korun, maximálně pak 10 milionů.
  • Dotace je vyplácena až zpětně. Nejprve si tedy budete muset stroj pořídit a počkat na schválení žádosti. Peníze byste měli dostat v rozmezí listopadu a února.

Vyvážecí soupravy z bazaru

Abyste nemuseli platit vysokou částku, můžete vyvážecí stroj, případně jinou lesní techniku pořídit v bazaru. Stroje z druhé ruky jsou totiž mnohem levnější. U kvalitních prodejců navíc budete mít jistotu, že jsou bez závad a že vydrží výše uvedených pět let ve funkci.

Vyvážecí souprava totiž potřebuje neustálou údržbu. A to nejen pokud je v zápřahu, ale také když odpočívá. A té by se jí u dobrého prodejce mělo dostat. Jestliže se tedy chystáte pořídit použitý stroj u ověřeného obchodníka, rozhodně neuděláte chybu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.