Každá zahrada je unikátem

23.11.2015 | autor: Redakce PŽ

Každá zahrada je unikátem

Zahrada je součástí vašeho bydlení, domova. I ten zařizuje každý podle svého individuálního vkusu a není možné jej opakovat pro více rodin. Stejně tak je i každá zahrada odlišnou od té sousední. Společným prvkem je však trávník, který do našeho okolí prostě patří a působí velice příjemně na naši náladu. Ne nadarmo se říká, že zelená uklidňuje.

Ať už na svojí zahradě budete převážně relaxovat či ji využijete k pěstování zeleniny a ovoce, je důležité věnovat péči o ni dostatečné množství času. Péče začíná již u projektování nové zahrady nebo obnově zahrady, která už existuje.

Vysněná oáza odpočinku

Pokud na samém začátku víte, jak chcete, aby vaše zahrada vypadala, a máte s realizací dostatečné zkušenosti, můžete se do toho rovnou pustit. V případě, že si konečným vzhledem nejste jistí, váháte v ohledu použitého materiálů a chcete, aby vše bylo perfektní, a funkční je lepší svěřit svůj pozemek do rukou odborníků. Firma Aleše Buly poskytuje služby spojené nejen s návrhem a projekcí zahrad, ale i průběžnou údržbu zahradních ploch.

Blížící se zima v klidu a bez starostí

S ohledem na roční období je nutné začít zelenou plochu u vašeho domu připravovat na zimní měsíce. Ještě před prvními mrazíky proveďte poslední posekání trávy. Vzhledem k tomu, že tráva na podzim roste méně, doporučuji použít střední délku, rozhodně ne nejnižší možný sestřih. Trávníku by pod sněhem chyběla potřebná ochrana před mrazy.

Dalším podstatným krokem je vyrovnání zatravněné plochy pomocí trávníkového substrátu. Se substrátem samotným to nepřehánějte, vrstva půl centimetru bude dostatečnou. Tuto vrstvu obohaťte o hnojivo, které zabrání tvorbě plísní. Na trhu jsou připraveny vhodné směsi, které vám přípravu usnadní.

Pokud potřebujete radu či pomoc se starostí o váš trávník, můžete kdykoliv kontaktovat společnost Aleše Buly, kde vám tým profesionálů rád a ochotně vyjde vstříct.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.