Automatická převodovka není jen pro lenochy: Seznamte se s jejími výhodami!

29.6.2018 | autor: Redakce PŽ

Automatická převodovka není jen pro lenochy: Seznamte se s jejími výhodami!

Tvrzení, že automatická převodovka je dobrá maximálně pro někoho, kdo neumí řídit nebo je líný řadit klasickým způsobem, je úplně mimo. Pořízení automobilu s automatem může být naopak volbou rozumu, a to hned z několika důvodů.

Ideální řešení pro začínající řidiče

Spoustu zájemců o řidičský průkaz odrazuje obava z toho, že se v ostrém provozu nezvládnou dostatečně věnovat řízení, než si zažijí ovládání vozidla. Pravdou je, že někomu může práce se spojkou zbytečně odvádět pozornost. V tomto směru je automat mnohem lepší - řidič se díky němu nezabývá řadicí pákou a může se plně soustředit na dění na silnici.

Potvrzuje to i renomovaná autoškola v Praze KING, kterou prošlo mnoho studentů právě díky tomu, že mohli řídit automobil s automatickou převodovkou. Autoškola s automatem pro ně byla mnohem jednodušší než s manuálním řazením.

Ovšem pozor – pokud si uděláte řidičský průkaz pro skupinu B s omezením na automat, nebudete moct řídit vozidlo s manuální převodovkou.

Šetrnost vůči motoru

Statistiky hovoří jasně – ojeté vozy s automatickou převodovkou mají motor v lepším stavu než auta s manuálem. Automat totiž udržuje agregát v optimálních otáčkách, neumožňuje řidiči špatné podřazení a další časté chyby.

Co se týče spolehlivosti převodovky, záleží na konkrétním typu. Zatímco některé automatické systémy nemají dobrou pověst, jiné jsou známé jako „držáky“ (např. čtyřstupňový automat z Mercedesu či BMW).

 

Naprosto komfortní jízda

Když to řidič s manuálním řazením neumí, cestující to pocítí v podobě cukání. Nic takového se v případě automatické převodovky nekoná. Jízda je samozřejmě pohodlnější i pro samotného řidiče, který má o starost méně.

Nižší spotřeba

Automatické převodovky staršího data výroby nebyly z hlediska ekonomického provozu dobrou volbou, ovšem současné technologie jsou na tom mnohem lépe. V případě některých automatických převodovek dokonce tak dobře, že umožňují velmi šetrnou jízdu se spotřebou tak nízkou, na kterou by řidič s manuální převodovkou dosáhl jen horko těžko.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.