Chcete jezdit autem bez starostí? Pořiďte si ho na operativní leasing

25.7.2018 | autor: Redakce PŽ

V současné době se bez osobního automobilu jen stěží obejdete. Přece jen, je mnohem jednodušší cestovat do práce vlastním prostředkem, než se mačkat v trolejbusu anebo tramvaji. Ovšem vozidlo je poměrně drahý koníček, zejména pokud pořídíte ojetinu. Jestliže se chcete oprostit od všech starostí a povinností, které se k automobilu vážou, doporučujeme podívat se na možnost financování operativním leasingem. V následujících řádcích vám prozradíme, jak operativní leasing funguje.

Operativní leasing by se dal zjednodušeně charakterizovat jako dlouhodobý pronájem vozidla. Hlavní rozdíl mezi klasickým úvěrem a operativním leasingem je ten, že po skončení leasingové smlouvy není automobil vaším majetkem, ale zůstává v majetku leasingové společnosti. V případě úvěru je motorové vozidlo přepsáno přímo na vás, a tak za něj nesete veškerou zodpovědnost, nicméně u operativního leasingu jsou všechny povinnosti na krku leasingové firmy.

Výhody operativního leasingu

Jestliže zvolíte operativní leasing, jediným vaším úkolem bude tankovat palivo do nádrže. O ostatní náklady se stará poskytovatel leasingu. Znamená to tedy, že nemusíte zajišťovat povinné ručení, havarijní pojištění, pravidelné servisní prohlídky, výměnu pneumatik ze zimních na letní a naopak a podobně. Zároveň máte v měsíční splátce zahrnuty asistenční služby, například když se vám vozidlo porouchá někde na cestách, leasingová firma vám bez problémů a takřka okamžitě poskytne jiné.

Operativní leasing se sjednává na předem stanovenou dobu, která se pohybuje v řádech měsíců. Většinou se jedná o 12 až 48 měsíců. Jakmile vyprší leasingová smlouva, nabízí se vám dvě možnosti. Buď automobil odevzdáte, a tím pádem se opět vrátíte k využívání městské hromadné dopravy, nebo ho vyměníte za novější model. Případně, když vám vozidlo přiroste k srdci, si ho můžete za výhodnější cenu odkoupit.

Dalším důvodem, proč je operativní leasing stále populárnější, je, že nepotřebujete žádnou akontaci. Potěší to zejména začínající podnikatele, kteří nemají ještě peníze nazbyt, a tak je pro ně i 10% akontace za vozidlo dost velký náklad.

Operativní leasing využívají hlavně podnikatelé

Operativní leasing je vhodný zejména pro úspěšné podnikatele, již nemají vůbec čas na to, aby řešili třeba sepisování či jiné věci spjaté s provozem vozidla. Ještě navíc si mohou obnovit vozový park takřka každý rok, případně každé dva roky. Operativní leasing je možné dát si do nákladů.

Pokud toužíte po nějakém modelu z nabídky značky Volkswagen, potom vám doporučujeme operativní leasing Volkswagen na Driveto. Spokojení budete po všech stránkách, tedy i s cenami a samotnými smluvními podmínkami.

Bojíte se o své auto, které parkujete před domem v ulici, kde se často vykrádají vozidla? Zkuste na zloděje políčit fotopast - ideální a levné řešení pro ochranu majetku. Ochotně vám poradí v prodejně Infoto na Praze 4. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.