Chystáte se přezout? Podívejte se na novinky této zimy v oblasti zimních pneu

27.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Chystáte se přezout? Podívejte se na novinky této zimy v oblasti zimních pneu

S blížící se zimou musíme opět myslet na spousty věcí. Jednou z těch nejdůležitějších je bezesporu zajištění maximálního bezpečí při jízdě vaším vozem. Nezbytné je především přezutí z letních pneumatik na zimní. Jestliže máte už sjetý vzorek, nebo prostě hodláte zajistit maximální bezpečnost s novými gumami, vsaďte všechno na některý z nových dezénů. Že nemáte představu o tom, jaké pneumatiky se vyplatí? Nezoufejte. V tomto článku jsme pro vás připravili takový malý přehled novinek pro letošní zimu. Jaké zimní pneumatiky jsou tedy top?

Michelin Alpin 5 pro suché i mokré vozovky

Pokud se poohlížíte po zcela všestranné pneumatice, jež dokáže zvládnout jízdu po suché i mokré zimní vozovce, volte Michelin Alpin 5. Jedná se o dezén, který konstruovali specialisté na základě výsledků statistik jízdy po všech površích v zimě. Mezi největší předností tohoto obutí patří výborná odezva při řízení auta na jakémkoli povrchu. Spolehnout se můžete i na jízdní komfort z hlediska hlučnosti. Jízda je skutečně tichá. Konstruovány byly i s ohledem na rezistenci vůči aquaplaningu. Cítit se s nimi budete v autě bezpečně také na sněhu a silně promrzlém povrchu. Unikátní pryž už 4. generace specifické technologie Helio Compoud zajistí spolu se zvýšeným množstvím siliky maximální bezpečnost na cestách.

Continental WinterContact TS 860S pro výkonné vozy

Jestliže sháníte obutí pro sportovní výkonné auto, pak už nemusíte. Zakupte si Continental WinterContact TS 860S a máte vyhráno. Tuzemský výrobce pneumatik se v posledních letech snaží vyrábět různé gumy určené na specifický typ vozů. Nabízí se tak modely v rámci série TS 860 pro střední třídu aut anebo právě zmiňované označení TS 860S, které se hodí pro výkonné vozy, jako jsou Audi Sport, Mercedes Benz AMG, BMW M a mnohé jiné. Pneumatiky jsou charakteristické především skvělým výkonem na sněhem pokrytém povrchu a maximálním jízdním komfortem. Podílí se mimo jiné i na snížení spotřeby vozu. A to je přitom dezén typický velkým množstvím záhybů a drážek, díky nimž je voda odváděna mimo povrch gumy. Trakce se tak rapidně zvyšuje a automobil je snadno ovladatelný i na vozovce, která je pokrytá silnější vrstvou vody, případně břečky.

Zimní atlet Semperit Speed-Grip 3

Pokud uslyšíte v souvislosti se zimními pneu termín zimní atlet, bude se jednat o gumy Semperit Speed-Grip 3. Na sněhu a ledu se jeví jako dokonalý společník. Už při pohledu na design je jasné, že grip bude mnohem lepší než u mnohých jiných značek. Automobilu majícím tyto pneu minimalizujete brzdnou dráhu a jeho chování na zledovatělém povrchu bude mnohem více předvídatelné. Stejně tak je dezén odolný vůči aquaplaningu. Důležitým ukazatelem pro nákup bude také poměrně nízká cena.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.