5 důvodů pro ojeté auto aneb V čem je starší lepší než nové?

25.9.2019 | autor: Redakce PŽ

5 důvodů pro ojeté auto aneb V čem je starší lepší než nové?

Pokud již delší dobu sníte o zbrusu novém autě a jsou vám naprosto lhostejné výhody vozu, který sjel z výrobní linky před několika lety, zřejmě nemá cenu vás přesvědčovat. Rozhodnutí jste již učinili a nezbývá, než vám popřát spoustu šťastných kilometrů. Pocit, že v ruce držíte klíčky od automobilu vonícího novotou, je jistě příjemný. Ale kdybyste se přeci jen zamysleli nad racionální stránkou nákupu a nejednali podle emocí, došli byste k jinému závěru. Koupě ojetiny je totiž v mnoha směrech výhodnější.

1. Statisticky spolehlivější

Podle statistik se majitelé nových vozů velmi často potýkají s technickými problémy, které se řeší v rámci záruky. Podle odborníků z renomovaného britského magazínu What Car? se brzy po zakoupení rozbije až polovina některých vozů. Ty zajeté neboli bazarové jsou obecně o spolehlivější. A ano – samozřejmě záleží na kondici konkrétního modelu. Každý solidní autobazar Praha vás se stavem vozu důvěrně seznámí.

2. Cena neklesá tak rychle

Nová auta nejsou levná. Jejich ceny však klesají raketovou rychlostí. Nejrychleji v prvních čtyřech až pěti letech. Z ekonomického hlediska je vhodné navštívit autobazar právě v tuto dobu. Zda si za stejnou částku, kterou byste jinak vložili do nového auta, pořídíte o třídu lepší automobil, anebo jen několik let starý daný model a ušetříte, je na vás.

3. Šetrnější vůči životnímu prostředí

Většina nových vozů se sice chlubí zanedbatelnými emisemi, ale samotná výroba příliš ekologická není. Koupě staršího automobilu – nejedná-li se o třicet let starý diesel – je vůči životnímu prostředí přeci jen šetrnější.

4. Levnější pravidelný servis

Automobilky často nabízí nové vozy se zajímavou slevou. Obvykle jde o důmyslný marketingový tah. Počáteční úspora se při pravidelných návštěvách servisu rozplyne jako pára nad hrncem. Pravidelný servis staršího vozu je v horším případě stejně drahý nebo levnější. To samé platí o náhradních dílech.

5. Nestanete se jeho otrokem

Tento bod jde ruku v ruce s individuálním přístupem, ovšem psychologický aspekt nových věcí je nezpochybnitelný. Většina lidí se o nové auto bojí mnohem více než o ojetinu – a podle toho se také chová. Jízdu se starším vozem si více vychutnáte a případný škrábanec vám neudělá vrásky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.