Fiat Ducato – pomocník pro vaše podnikání

25.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Fiat Ducato – pomocník pro vaše podnikání

Hledáte vůz, který by zvládl odvézt krabice se zbožím, sypký náklad nebo skupinu osob? Šestá generace Fiatu Ducato všechny tyto požadavky splní, a ještě vám dopřeje radost z jízdy. Výhodnou cenu nyní získáte v autosalonu Srba Servis, kde nabízejí i další užitkové vozy značky Fiat Professional.

Nová generace Fiatu vychází z páté verze, ze které si bere osvědčené a funkční prvky, ale je navíc obohacena o zajímavé novinky. Fiat Ducato je nabízen ve čtyřech motorizacích. Dieselové motory Multijet II Euro 6 poskytují výkon 115, 130 nebo 150 koní. Pro ty největší náklady existuje i verze s obsahem 2,3 litru o výkonu 180 koní. Vznětové motory mají nízké emise, a přesto si zachovávají dynamický výkon. Specialitou je Ducato s pohonem na metan, který pohání motor Natural power o výkonu 140 koňských sil. Kromě nízké spotřeby paliva bude vaše podnikání i ekologické, díky nulovým emisím pevných částic. Motory jsou dostupné i s populárním úsporným systémem start&stop.

O přenos výkonu na hnací soustavu se stará pěti nebo šestistupňová převodovka. Vozy Ducato Maxi mají převodovku s redukovaným převodem. Na objednávku je vozy možné dodat i se 6stupňovou automatickou převodovkou Comfort-Matic, která má sekvenční i plně automatický režim. Vozy Ducato tak vyhoví každému řidiči i stylu jízdy.

Šestá generace Fiatu Ducato má moderní design, se kterým se můžete ukázat ve městě i na stavbě. Čelní pohled na Ducato vám může připadat povědomě. Je to proto, že maska automobilu byla inspirována sparťanskou přilbicí, jak prozradil hlavní designér Alessandro Silva. Omlazení prodělal i design světlometů. LED světla denního svícení jsou o 40 % účinnější a jsou umístěna tak, aby byla chráněna před nárazy. Přední přesah „čumáku“ vozidla je minimální, to zajišťuje dobrý výhled a manévrovatelnost. Nárazník se skládá z celkem čtyř částí, které se dají jednotlivě demontovat. Díky tomu je jeho údržba a čištění rychlejší.

O pohodlí za volantem se stará množství asistenčních prvků. Stabilizační systém ESC je nově doplněn o systém snižující riziko převrácení vozidla. S rozjezdy do kopce bez ruční brzdy vám pomůže další elektronický asistent, podobně jako s jízdou z kopce se sklonem až 50 %. Velmi užitečný je i systém adaptivního řízení naloženého vozidla, který dokáže vyhodnotit celkovou hmotnost a těžiště naloženého vozidla. V závislosti na těchto parametrech systém přepočítává nastavené hodnoty ESC, ABS a dalších systémů tak, aby byla vaše jízda s naloženým vozem co nejbezpečnější. Zábavu obstarává multimediální zařízení Uconnect, které je dostupné i se zabudovanou navigací Tom Tom.

Srba Servis dodává Fiat Ducato ve verzi dodávka, valník a přeprava osob. Ty jsou k dispozici v mnoha možných modifikacích a rozměrech. Nákladový prostor má velkorysý objem až 17 m3, šířka mezi podběhy kol je 142 cm, takže v pohodě pojme i naložené europalety o rozměru 120 cm. Celková povolená hmotnost Fiatu Ducato je 4250 kg a užitečná hmotnost až 2200 kg. Varianta s valníkem může mít ložnou plochu od 4,9 do 8,5 m2. U největší verze dodávky mají zadní dveře výšku 2 m, takže nemusíte složitě manévrovat s nákladem při jeho nakládání. S tím vám pomůže i odpružení s automatickým udržováním světlé výšky. Díky němu můžete snížit nebo zvýšit úroveň ložné plochy u zaparkovaného vozidla tak, aby byla manipulace s nákladem snadnější.

Pro nový Fiat Ducato jděte do autosalonu Srba Servis. Autorizovaný servis a distributor vozů Fiat nabízí i další užitkové vozy Fiat Professional. Fiat Doblò nebo Fiorino jsou vozy s kompaktními rozměry, avšak velikost jejich nákladového prostoru vás ohromí. Pro cestu mimo silnice je určený pracant Fiat Fullback, robustní offroad pick-up s otevřenou nákladní plochou vzadu. Nabídku uzavírá nástupce legendární dodávky Scudo – Fiat Talento.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.