Hudba na cestách

25.3.2009 | autor:

Hudba na cestáchŘíká se, že nejvěrnějším přítelem člověka je pes. Stejně by se dalo mluvit také o hudbě. Ta se stala našim každodenním společníkem, doprovází nás prakticky všude a navíc nezpůsobuje alergie. Zejména na cestách plní neocenitelnou funkci. Výběr celé autohifi sestavy je občas tvrdým oříškem i pro milovníky aut. V každém případě je dobré se předem seznámit s tím, co je při výběru soustavy opravdu důležité a co jen podružné.

Vybírejte podle média

Při nákupu autorádia není hlavním hlediskem výběru výkon, který je u většiny rádií podobný a rozdíly jsou pro běžného uživatele těžko odlišitelné. Spíše vybíráme podle toho, jaká média budeme přehrávat. K dostání jsou autorádia s CD nebo DVD mechanikou, s podporou USB nebo čtečkou paměťových karet. U moderních modelů nalezneme také bluetooth handsfree sadu. Pokud plánujete připojit autorádio na externí výkonový zesilovač, ujistěte se, že obsahuje RCA výstupy.

Citlivost reproduktorů

Podobně si počínáme i při nákupu reproduktorů. Důležitější charakteristikou není výkon, ale citlivost. Ta nám říká, jak velký bude hluk vyrobený reproduktorem. K běžným autorádiím se hodí reproduktory s vyšší citlivostí a menším zatížením. Externí zesilovač je nejlépe kombinovat s kvalitním autorádiem a s reproduktory s nižší citlivostí a velkým zatížením. Na nejvyšší úrovni stojí téměř profesionální zařízení s vysokou citlivostí a velikou zátěží. Nejkvalitnější poslech umožňuje basový reproduktor, který lze připojit pomocí kabelů nebo přímo vestavět do interiéru automobilu.

Automobilová technika patří k častým námětům diskuzí a komentářů na internetu, takže se můžete spolehnout, že zde naleznete široké spektrum názorů a hlavně praktických zkušeností bez zaujatého vlivu prodejců.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.