I vaše firma potřebuje reprezentativní vozový park. Financujte ho operativním leasingem!

24.9.2016 | autor: Redakce PŽ

Pokud vaše práce spočívá v přímém kontaktu s klienty a obchodními partnery, pak se neobejdete bez dopravního prostředku, díky kterému se na schůzky dostanete včas a bezpečně. A ačkoliv někteří podnikatelé podléhají eko-trendu a mění automobily za elektrická kola či MHD, buďme k sobě upřímní – „zelená“ přemisťovadla udělají dojem jen na podobně smýšlející jedince, kterých není příliš mnoho. Mimo znemožňují efektivní cestování na delší vzdálenosti, a proto raději zůstaňte u klasického automobilu. Jenomže co když na nové vozy nemáte dostatek finančních prostředků, případně nechcete firemní rozpočet zatěžovat tak objemnou investicí? Řešení je prosté a dočtete se o něm v následujících řádcích.

Vozový park by měl být dostatečně reprezentativní. Jinými slovy – musí budit dobrý dojem. Dostavit se na důležitou schůzku v potlučené ojetině vám může uškodit, protože si druhá strana pomyslí své o finanční situaci vaší firmy.

Jednou z možností financování je klasický leasing, který spočívá v úhradě fixních měsíčních splátek. Součástí splátek jsou také poplatky za povinné ručení a havarijní pojištění. Jakmile celkovou splatnou částku doplatíte, vozidlo se stane vaším majetkem. Nevýhoda leasingu spočívá v tom, že za za nějaký čas budete řešit technologickou obměnu vozu. Dostanete se opět na začátek a nezbude vám, než vozidlo prodat a poohlédnout se po novém.

Naštěstí existuje řešení v podobě operativního leasingu. Populární metoda financování je vhodná pro každého, kdo počítá s pravidelnou obměnou vozového parku a nechce se starat o údržbu.

Operativní leasing je v určitém smyslu srovnatelný s dlouhodobým pronájmem. Ve splátkách jsou zahrnuty veškeré poplatky související s provozem vozidla, a to včetně pravidelného servisu, přezutí pneumatik, silniční asistence, elektronické knihy jízd a dalších služeb. K dalším výhodám patří nulové riziko poklesu zůstatkové hodnoty a fakt, že měsíční splátka je plně daňově odečitatelná.

Chcete-li se o operativním leasingu dozvědět více, přečtěte si další informace na www.hertzlease.cz. Společnost Hertz Lease patří k předním poskytovatelům.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.