Jak mohou pneumatiky snížit spotřebu paliva?

29.6.2017 | autor: Redakce PŽ

Jak mohou pneumatiky snížit spotřebu paliva?

Pohonné hmoty patří mezi podstatnou část měsíčních výdajů každého řidiče. Proto se v delším časovém horizontu projeví i menší úspora paliva. Podívejte se na několik způsobů, jak jí docílit.

Srovnání kol

Pokud nemáte přesně seřízenou geometrii kol, důsledkem může být nerovnoměrné opotřebení pneumatik. Správné vyvážení a seřízení podvozku zajišťuje rovnoměrné opotřebení pneumatiky, což také zvyšuje jejich životnost.

Pokud jsou vaše kola špatně srovnaná, cítíte, že vaše vozidlo při jízdě táhne na jednu stranu a ovládání auta je mnohem obtížnější. Nerovnoměrné opotřebení pneumatik může také zvýšit pravděpodobnost jejich přehřátí a defektu.

Styl jízdy

Prudká akcelerace, brzdění a zatáčení rapidně zvyšuje spotřebu paliva. Jezděte ekonomičtěji (plynu dávejte vždy tak akorát a jezděte vždy na nejvyšší možnou rychlost). Tím nejenom snížíte náklady na pohonné hmoty, ale také zmenšíte opotřebení brzd a pneumatik.

Tlak v pneumatikách

Pneumatiky ovlivňují celkovou účinnost paliva přibližně z 20%. Pokud je pneumatika přehuštěná nebo podhuštěná, může zvýšit spotřebu paliva o 3-5%. To možná nevypadá jako moc, ale když se tyto hodnoty nasčítají, mohou znamenat citelnou ztrátu ve vašem rozpočtu.

Zvolte správnou výbavu

Úsporné pneumatikymají menší valivý odpor, a proto snižují spotřebu paliva. Nákup pneumatik s hodnotou A nebo B pro energetickou účinnost může výrazně snížit váš valivý odpor a následně snížit i spotřebu pohonných hmot. Sezónní pneumatiky (to znamená letní v letních a zimní v zimních měsících) mohou také přispět ke zvýšení účinnosti paliva a snížení spotřeby.

Úspora ale začíná především kontrolou vašeho vozidla a pneu ve specializovaném pneuservisu. Nechte si poradit od odborníků, a neutrácejte tak zbytečné peníze kvůli neefektivní jízdě.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Simon Mayers Neregistrovaný | 2017-07-06 04:50:17
Reducing fuel consumption is an important and necessary problem in order to protect the environment. Thanks for sharing the article. it helps me know how to tire reduce fuel consumption. https://driving-directionsmaps.com/
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.