Jak na údržbu

15.9.2009 | autor:

Jak na údržbuStarat se správně o automobil je nezbytnou povinností každého jeho uživatele. Aby auto vypadalo pěkně a správně fungovalo, je nutné ho pravidelně kontrolovat. Samozřejmě se nyní nebudeme zabývat kompletní údržbou, u které se bez pomoci autoservisu neobejdeme. Pojďte se podívat, co můžete pro své auto udělat sami.

Co je pod kapotou?

Koukali jste se někdy pod kapotu svého vozu? Zjistěte si, jak by to tam mělo vypadat a čas od času ji nadzvedněte a zkontrolujte. Každý kvalitně vypracovaný manuál obsahuje informace o tom, jak kontrolovat, jestli vše pod kapotou běží, jak má. Součástí je i nejlepší postup a způsob revize a bezpečnostní varování. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak včas rozpoznat závadu a nechat ji spravit. Předejte tak pozdějším vysokým nákladům na opravu.

Naprosto jednoduchá je kontrola baterie. Stačí očistit a osušit její vrchní část a utěsnit koncové spoje. Přílišná vlhkost způsobuje korozi, s kterou si poradí jen váš automechanik. Při příliš velkém poškození nezbude nic jiného než součástku vyměnit.

Nezapomeňte na olej

Tak jako je v těle člověka nejdůležitější tekutinou krev, tak se motor automobilu neobejde bez oleje. Abyste zabránili vážnému poškození motoru nebo jeho zničení, ověřujte si pravidelně, v jaké úrovni se olej nachází. Vypněte motor a vyjměte odměrku, poté ji otřete papírovým kapesníkem a ponořte zpět. Tak zjistíte, jak vysoko sahá hladina oleje.

Navrhli jsme vám postup, jak začít. Při dlouhodobějším užívání automobilu již sami přijdete na to, co je potřeba si hlídat, udržovat a doplňovat. Výborným pomocníkem je zmíněný manuál, který by se měl nacházet u každého automobilu.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 1
Vložil: ladislav Neregistrovaný | 2009-12-26 20:13:26
no tak to je samozdřejmosti se opčas podívat pod kapotáž auta.kdo to neví tak je pěkné kopyto
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.