Jak pečovat o kožené autopotahy

11.4.2009 | autor:

Jak pečovat o kožené autopotahyKožené autopotahy vytvoří z každého vozidla luxusní záležitost. Kůže zvýší jeho hodnotu a dodá mu typickou vůni. V autě se často a hodně výrazně mění teploty, což kůže velmi těžko snáší. Zanedbávání důsledné péče o takové potahy způsobí, že budou vypadat stále hůře a hůře.

Obnošená sedadla a špinavá kůže tak naruší celkový vzhled interiéru automobilu a po luxusu nezbude ani památky. Následné spravování kůže vyjde poměrně draze, takže je lepší jí věnovat dostatek pozornosti už od začátku.

Pravidelná prevence

Základním předpokladem správné údržby je pravidelnost. Jen tak docílíte toho, že vaše sedadla budou stále úžasně vypadat. Způsobů, jak se o ně starat, je mnoho. Seznamme se tedy alespoň s jedním z těch jednodušších.

Vodou šetřete

Nejdříve ze všeho potahy vyluxujete a zbavte je prachu. Dále vyčistěte všechny špinavé skvrny. Nezapomínejte také na nepořádek v záhybech a švech. Používat můžete jakýkoli hadr spolu se speciálními přípravky určenými pro čištění automobilů. Velmi příjemnými pomocníky jsou jemné a tuhé kartáčky. Pro umytí potahů nepoužívejte příliš mnoho vody, trvalo by moc dlouho, než byste je usušili. Bude vám stačit navlhčený hadr, kterým přetřete nastříkaný čistič na kůže. Po usušení ručníkem můžete aplikovat kondicionér na kůži. Nechte ho vsáknout do kůže a poté ji přeleštěte froté ručníkem. 

Hlavně opatrně

Při popsaném způsobu ošetřování kůže je vhodné používat přípravky speciálně určené do aut. Jedině ty vám zaručí, že vaše autopotahy snadno vyčistíte a zajistíte jim dlouhou životnost. Obsahují látky, které kůži chrání, zjemňují, zabraňují jejímu brzkému opotřebování a zlepšují její voděodolnost. Při čištění postupujte od shora dolů. Neopatrným zacházením můžete kůži snadno poškrábat, proto dbejte na výběr šetrných prostředků. Pokud nemáte čas se o kožené autopotahy starat pravidelně, můžete využít služeb autoservisů, které vám mohou kvalitně vyčistit celý interiér vozidla.

Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.