Jak po zimě nejlépe vyčistit auto

16.2.2018 | autor: Redakce PŽ

Jak v zimních měsících vyčistit posypovou sůl z auta tak, aby na karoserii nezůstal ani malý zbyteček? A jak docílit toho, aby se posypová sůl na váš vůz tolik nepřilepovala? Řešení je několik, některá jsou pracná, jiná daleko méně. Nejlevnějším, zato však nejpracnějším řešením je umýt své auto svépomocí. Vzít jednoduše vodu, čisticí prostředek na auta, hadr a omývat , omývat a omývat. Pak auto otřít, třeba jelenicí, která přebytečné kapky dokonale osuší. Posledním krokem pak je voskování, které zamezí nečistotám i posypové soli, aby se tolik přilepovaly na váš milovaný automobil. I to je však krok poměrně pracný, máte-li ho dělat svépomcí. Tato procedura, budete-li pečliví, vám může zabrat okolo hodiny času.

Kartáčové automyčky

Dalším řešením je klasická a u nás dobře známá automyčka. Procedura v ní vás vyjde od několika desítek korun, ve výjimečných případech i stokoruny, pakliže zvolíte úplný proces čistění včetně oplachu, vyčištění, vysoušení a voskování. Časově si ale oproti prvnímu způsobu rozhodně polepšíte, auto totiž můžete nechat umýt během deseti až patnácti minut při cestě z práce nebo do práce! Klasické kartáčové automyčky ale mohou poničit karoserii vozu poškrábáním. Na to je potřeba při rozhodování pamatovat!

Bezkontaktní automyčky

Dalším, v poslední době velmi oblíbeným způsobem mytí aut, je mytí pomocí bezkontaktních automyček. Dá se říci, že se jedná o jakousi zlatou střední cestu mezi oběma předchozími typy čištění. Oplach a mytí auta probíhá za pomocí proudu vody, stejně tak také následné voskování – díky speciální trubici auto voskem jednoduše postříkáte, přitom se ho však nemusíte ani dotknout. Časově tento způsob mytí vyjde zhruba na půl hodiny. A cena? S klasickým osobním automobilem se při volbě plného programu vejdete rámcově do stokoruny. Větší auta si pak musí připlatit o pár desítek korun navíc.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.