Jak vybrat motocyklové rukavice?

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Jak vybrat motocyklové rukavice?

Motocyklové rukavice neboli moto rukavice jsou důležitou součástí každého motocyklisty. Při výběru je zapotřebí věnovat pozornost hned několika prvkům. V první řadě – stejně jako při nákupu helmy nebo jiných částí motocyklové výbavy) si musíte zodpovědět na otázku: Jakému stylu jízdy dávám přednost? Máte raději rychlou jízdu, nebo spíše pomalejší, turistickou jízdu? To, v jakých podmínkách budete jezdit, ovlivňuje, jaké rukavice byste si měli koupit.

Sportovní rukavice

Pro rychlou sportovní jízdu se hodí právě sportovní rukavice, které se obvykle vyrábí z tenké kůže – ta může být hovězí, kozí nebo klokaní. Mají dobré odvětrávání a jejich součástí je celá řada bezpečnostních chráničů, a to na vnitřní i vnější straně rukavice.

Letní motocyklové rukavice

Ty se hodí zejména pro příležitostné jezdění, nebo pro pohyb ve městě. Jsou vyrobeny z tenkého materiálu a jsou obvykle levné, takže příliš nezatíží vaši peněženku.

Univerzální turistické (cestovní) rukavice

Pokud jste něco mezi oběma předchozími skupinami (často jezdíte po městě, ale rádi si dopřejete i rychlejší trasu mimo město, pořiďte si univerzální cestovní rukavice. Hodí se také na delší trasy. Vyrábí se z vysoce kvalitní hovězí nebo kozí kůže. Čím kvalitnější kůže je (a záleží samozřejmě také na přesnosti jejich výroby), tím jsou rukavice pohodlnější.

Vzhled rukavic

Při nákupu motocyklových rukavic se řiďte v první řadě tím, jaké rukavice potřebujete. Trh je dnes ale natolik široký, že si v rámci zvolené kategorie můžete zvolit také rukavice, které se vám budou skutečně líbit. Jejich základní vlastností je ale pohodlnost.

Jak vybrat správnou velikost motocyklových rukavic?

Kožené rukavice by měly být v den nákupu docela těsné, s postupem času dojde k jejich roztažení. Základem ale je to, že si rukavice vyzkoušíte a vyberete si ty, které vám budou nejvíce sedět a budou pohodlné (nebudou tlačit). Nesmí být příliš volné, protože pak neumožňují pevný stisk řídítek, brzdy, spojky apod.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.