Jakým způsobem by se mělo řešit odpadové hospodářství v autoservisu?

31.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Jakým způsobem by se mělo řešit odpadové hospodářství v autoservisu?

Autoservis se může zdát jako podnik, kde se řeší pouze závady na vozidlech a jejich opravy. Pravda je taková, že je s autoservisem mnohem více starostí, než se může zdát. Jelikož produkuje nemalé množství odpadu, musí ho také správně řešit, není to jen kvůli lepšímu svědomí a ohledům na životní prostředí, ale zejména kvůli zákonům, které nařizují, jak by se mělo k odpadům přistupovat. Ne každý autoservis má odpadové hospodářství správně vyřešené, ale naštěstí je tu firma na Ecoservis.eu, která tuto problematiku převezme za vás.

Jak spolupráce funguje?

Firma se postará o vše potřebné takovým způsobem, abyste nemuseli řešit žádné starosti navíc. V první fázi vám bude dodáno veškeré potřebné příslušenství, které potřebujete, od popelnic na filtry až po kontejnery na autobaterie, ILNO, označení nádob a cedule na stěnu s označením místa na uložení odpadů. Do dodaných nádob budete odpad vyhazovat a třídit ho. Když budou nádoby plné, firmu kontaktujete a ona se postará o likvidaci odpadu. Může přijet do 10 od zavolání nebo se můžete domluvit na pravidelném intervalu. Likvidace odpadu pro autoservisy nikdy nebyla jednodušší. Firma se postará o likvidaci nebezpečných i běžných odpadů, takže zlikviduje jak provozní kapaliny z vozů, tak třeba i nárazníky vozů. Důležité je, že budete mít vyřešené všechny zákonné povinnosti, bude vám vedena průběžná evidence odpadů, přeprava bude hlášena na Ministerstvo pomocí ohlašovacích listů pro přepravu nebezpečných odpadů a také je samozřejmostí vypracování ročního hlášení a jeho odeslání na ISPOP. 

Mnoho autoservisů řeší odpadové hospodářství správně a trápí je pouze ta legislativní část. Možná byste jen uvítali, kdyby vám někdo pomohl vypracovat roční hlášení za odpady. V takovém případě se můžete obrátit na www.RocniHlaseni.cz a specialisté se o vše postarají.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.