Kompresor v garáži: jak mu prodloužit životnost?

25.7.2017 | autor: Redakce PŽ

Kompresor v garáži: jak mu prodloužit životnost?

Možná i vy máte v garáži nebo autodílně kompresor. Praktické zařízení produkující stlačený vzduch využijete při huštění pneumatik, při lakování nebo pro napájení pneumatického nářadí užitečného pro náročnější opravy i běžnou údržbu. A někdy své služby vypoví právě ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Jak životnost vzduchového kompresoru pozitivně ovlivnit pravidelnou údržbou?

Odpouštějte kondenzát z tlakové nádoby

Aby nedocházelo ke zbytečně častému spínání kompresoru a do hadice nebo potrubí nevnikala voda, pravidelně odpouštějte kondenzát ze vzdušníku pomocí ventilku na jeho spodní straně. Pokročilé řešení nabízejí zařízení s automatizovaným inteligentním odpouštěním, která se o kondenzát postarají za vás.

Čistěte sací filtry

Nejen že nečistoty nasávané do filtrů výrazně snižují výkonnost kompresoru, ale v případě protržení vložky mohou vniknout do vnitřního ústrojí a celé zařízení úplně vyřadit z provozu. Filtry proto v závislosti na okolním prostředí pravidelně čistěte a případně je zcela vyměňte za nové.

Nezapomínejte na správné mazání

Olejové kompresory se bez pravidelně doplňovaného oleje neobejdou. Pravidelně proto kontrolujte stav pomocí olejoznaku nebo měrky a případné nedostatky okamžitě vyřešte. Nepodceňujte ani výběr vhodného mazání - oleje pro šroubové kompresory mohou mít jiné vlastnosti než ty, které jsou určené pro kompresory pístové.

Případné poruchy řešte profesionálně

Pokud už se na vašem vzduchovém kompresoru přeci jen něco pokazilo, nemusí to hned znamenat nutnost koupě nového zařízení. Opravu kompresoru ale nikdy nepodceňujte. Vždy se obraťte na autorizovaný servis, který vám dá záruku profesionálně odváděných služeb. Vhodným vyřešením poruchy si můžete funkčnost kompresoru zajistit na další dlouhé roky dopředu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.