Leasing stále vede

9.8.2009 | autor:

Leasing stále vedeSoučasná ekonomická krize působí zvraty ve všech průmyslových oblastech. Snad nejvýrazněji vnímáme pohyb v průmyslu automobilovém. Pro běžného uživatele je zajímavý zejména fakt, že cena automobilů významně klesla, což má za následek zvýšený zájem o koupi auta. Myšlenku na pořízení nového vozidla tak zvažuje nejeden z nás. Největším problémem, se kterým se v této situaci setkáme, jsou finance. Pokud nemáme hotovost, nezbývá nám než využít jinou možnost placení. Mezi stále nejoblíbenější patří leasing. Pojďme se tedy podívat, co to leasing vlastně je a na co si při jeho zřizování dát pozor. 

Sice váš, ale jen půjčený

Finanční leasing slouží k pořízení movité věci, kterou po celou dobu splácení vlastní leasingová společnost. To znamená, že si koupíte automobil, podepíšete smlouvu a po splacení dohodnutých částek přejde auto do vašeho vlastnictví. Než k tomu dojde, patří vaše vozidlo leasingové společnosti, která vám ho může v případě nedodržování podmínek zabavit. Vzhledem k tomu, že se leasing řadí spíše k dražším způsobům financování nákupu, snaží se společnosti bojovat o zákazníky různými akcemi. Mezi nejvýhodnější patří leasing bez navýšení a leasing s nulovou akontací. Obě varianty snižují výslednou částku, kterou za automobil zaplatíte. Cenu automobilu takto pořízeného zvyšuje také u leasingu povinné havarijní pojištění. Navíc platíte i daň z nájmu.

Auto snadno a rychle

Při pořizování vozu na leasing se můžete spolehnout na nejrychlejší vyřízení. Prodejci aut a leasingové společnosti úzce spolupracují, takže se dokážou okamžitě přizpůsobit požadavkům trhu. Výsledkem jsou produkty, které jsou pro nakupující výhodnější než dříve. Pokud nebudete již moci leasing dále splácet, budete se muset s leasingovou společností domluvit na vypořádání. Vyrovnání, které vám společnost nabídne, sice nepokryje vynaložené investice, ale svým vstřícným chováním můžete zabránit, že vám auto zabaví. Nepříjemným rizikem je také bankrot společnosti. V takové situaci se váš vůz dostane do rukou věřitelů.

Leasing je jedním z nejdražších způsobů jak si pořídit automobil. Stále se však drží na předních příčkách oblíbenosti hlavně proto, že na spotřebitelské úvěry lidé s nižším příjmem zkrátka nedosáhnou. Uvažujete-li o koupi nového automobilu a je právě leasing pro vás tou nejschůdnější variantou, prověřte si nejprve samotnou leasingovou společnost a pak sledujte všechny probíhající akce.

Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.