Letadlem jako pilot či pasažér? Zkuste leteckou školu.

12.2.2017 | autor: Redakce PŽ

Letadlem jako pilot či pasažér? Zkuste leteckou školu.

Jste zarytým obdivovatelem letounů, vojenských stíhaček, vrtulníků a zkrátka všeho, co se dokáže „odlepit“ od země? Účastníte se leteckých dnů a říkáte si, že byste se rádi v jednom z těch letadel proletěli? Zkuste navštívit leteckou školu Blue Sky Service a domluvte si vyhlídkový let či rovnou letecký výcvik.

Pilotem na zkoušku

Výcvikový kurz „Pilot na zkoušku“ je výborným zážitkem pro všechny přívržence létání. Nejprve se seznámíte buď s letounem ZLÍN nebo vrtulníkem Robinson R-22. Záleží jen na vás, který si vyberete, Poté si vyzkoušíte řízení letounu nebo vrtulníku na celou jednu hodinu s úkony typu: přímý let, zatáčky, let po okruhu, krátký navigační let a přistání. Pro odvážlivce je tu možnost i vyzkoušení akrobatických kousků za příplatek. Závěr kurzu je věnován poletovému rozboru.

 

Proleťte se vrtulníkem R-22 jako pilot, zdroj: http://www.blueskyservice.cz/wp-content/uploads/2015/08/R22.jpg

Pilotem doopravdy

Pokud se nechcete stát pilotem jen na pár hodin, je tu možnost základního pilotního výcviku. Po jeho absolvování se stanete držitelem soukromého pilota letounů PPL(A) nebo vrtulníku PPL(H), s kterým můžete pilotovat jednomotorové pístové letouny/vrtulníky. Průkaz je platný po celé Evropské unii, a dokonce jste poté oprávněni vzít si na palubu své blízké a udělat tak radost i někomu dalšímu. Program kurzu zahrnuje 45 letových hodin a cca 100 hodin teoretické výuky sestavené na míru dle dosavadních zkušeností.

Rozšiřujícíkurzy

Jakožto držitel soukromého pilota letounů či vrtulníků si můžete dále rozšiřovat svou kvalifikaci. U vrtulníků můžete absolvovat kurz pro oprávnění létání v noci nebo získat kvalifikaci pro řízení dalších typů těchto strojů. Rovněž se můžete stát obchodním pilotem vrtulníků, tedy si létáním vydělávat. U letounů je tomu podobně: oprávnění létání v noci, licence obchodního pilota letounů, rozšíření kvalifikace o vícemotorové letouny či například získání akrobatické kvalifikace, kde se naučíte například přemet, výkrut, souvrat a vyvést letoun z neobvyklých poloh.

Zažijte atmosféru jako pilot české armády, zdroj: http://www.blueskyservice.cz/wp-content/uploads/2015/08/L-29.jpg

Zážitek ve vojenském letounu L-29 Delfín

L-29 je cvičný vojenský letoun, využívaný ve vojenském letectvu a československé, později české armádě. Byl určen pro komplexní výcvik vojenských stíhacích, stíhacích – bombardovacích a průzkumných pilotů. Účelem bylo získání zkušeností před nástupem do kabiny skutečného bojového letounu, které bývají již jednomístné nebo s druhým sedadlem pro operátora zbraňových systémů. Vy si můžete užít let v cvičném proudovém letounu L-29 s bývalými piloty stíhaček a stíhacích bombardérů a zároveň se dlouholetými instruktory leteckéškoly Blue Sky Service.

Pokud vás cesta k nebesům láká a máte ještě nějaké dotazy, přijeďte se do letecké školy podívat a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Na vaše dotazy budou odpovídat příjemní lidé v rodinné atmosféře s mnohaletými zkušenostmi z oboru.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.