Na co si dát pozor při výběru nové autobaterie? Poradíme!

9.11.2021 | autor: Redakce PŽ

Na co si dát pozor při výběru nové autobaterie? Poradíme!

Potřebujete si pořídit novou autobaterii, ale váháte nad výběrem, protože se nevyznáte v jednotlivých parametrech? Není se čemu divit. Na druhou stranu si stačí pohlídat jen několik náležitostí a jistě zvolíte tu správnou variantu. A na co si tedy dát pozor? To se dozvíte v tomto jednoduchém a stručném článku.

Optimální kapacita autobaterie

Aby mohla autobaterie plnit svou funkci, musí nabídnout dostatečnou kapacitu. Optimální hodnota se však liší podle konkrétního vozidla. Jiné nároky má velké SUV s mnoha elektrickými funkcemi a jinou baterii budete potřebovat pro staré malé vozidlo na benzín. Správnou hodnotu poznáte podle toho, jaká baterie je v autě již z výroby. Napoví také manuál, nebo zkušený mechanik, který se v dané problematice vyzná. Pokud budete chtít za nákup autobaterie ušetřit, vybírejte především na internetu.

Startovací proud a vnější rozměry akumulátoru

Dalším číslem, které by vás u autobaterie mělo zajímat, je hodnota startovacího proudu. Toto číslo je také uváděné v manuálu a je dobré dodržet ho. Častou variantou je autobaterie 12 V, ale v nabídce najdete i jiné varianty.

Dalším parametrem pro správný výběr autobaterie je její velikost. Většina variant je přibližně stejně velká, ale vždy si raději ověřte, že se vybrané řešení vejde do připraveného místa v motorovém prostoru. Ušetříte si tak spoustu starostí a problémů s vymýšlením náhradního řešení.

Hodit se může také nabíječka autobaterií

Pokud pojedete na delší dovolenou, nebo automobil využíváte jenom občas, mohou být praktickým kouskem výbavy takové nabíječky autobaterií. Pomůže se startováním po samovolném vybití a může napomoci i s prodloužením životnosti akumulátoru. V některých případech ji využijete také na zahradní traktůrek či jiné vybavení na zahradu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.