Na pneumatikách se nevyplatí šetřit

19.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Na pneumatikách se nevyplatí šetřit

Na přezouvání auta na zimní pneumatiky je sice ještě času dost a možná vám přijde, že jsou tyto starosti takto brzo ještě zcela zbytečné. Opak je ale pravdou. Než se totiž nadějete, bude už zase příliš pozdě. Jelikož v současných klimatických podmínkách si nikdy nemůžete být jistí tím, kdy teploty klesnou pod 7 °C, což je hranice, při níž se zimní pneumatiky doporučují. Častěji totiž hrozí výskyt přízemních mrazíků a letní pneu se s nimi kvůli rozdílné směsi gumy hůře vypořádávají. Navíc mnozí prodejci právě nyní nabízejí zimní obutí v akci, a tak se brzký nákup nových pneumatik vyplatí o to víc.

Proč nepodceňovat nákup nových zimních pneu?

Většina motoristů je naštěstí uvědomělá, a tak si výhody a nutnost zimních pneu připouští. Existují ale také případy, kdy řidiči prohlásí, že jezdí bezpečně, a proto přece nevadí, že jsou gumy již trochu sjeté. A právě po takovéto větě často nastane nehoda. Takový řidič si totiž neuvědomuje, že pneumatiky a vzorek na nich je klíčový pro zachování správných jízdních vlastností celého auta i v extrémních podmínkách, jako je sníh nebo led. Výběr správných pneumatik může i docela výrazně ovlivnit ovladatelnost a stabilitu vozu i brzdnou dráhu. Zatímco na zimních pneumatikách jste při rychlosti 50 km/h schopni zastavit do 8 metrů, na sjetých pneumatikách se brzdná dráha prodlouží i o dva metry, což už je dost velká vzdálenost.

Kde nakupovat?

Jestliže vás tedy tyto důvody přesvědčily ke koupi nových zimních pneumatik, určitě navštivte internetové stránky obchodu extralevnepneu.cz. Najdete zde ty nejlevnější pneu, které jsou nyní k dostání. Ceny jsou uvedeny včetně DPH a navíc neplatíte žádné příplatky za doručení zboží. Na skladě jsou nyní zimní pneumatiky většiny prověřených výrobců. Vybrat si tedy můžete gumy všech běžných i méně standardních rozměrů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.