Odškodnění dopravní nehody: jak vám pomůže advokát?

6.11.2020 | autor: Redakce PŽ

Odškodnění dopravní nehody: jak vám pomůže advokát?

Jste poškozený nebo poškozená dopravní nehodou a řešíte nyní odškodnění? Přečtěte si, jakou roli může v celém procesu sehrát advokát a jak přesně vám může pomoct.

Co může specializovaný advokát řešit?

Pokud se při odškodnění dopravní nehody rozhodnete požádat o pomoc advokáta, může vám být nápomocný v mnoha situacích. V prvé řadě může pro poškozeného řešit odškodnění za zranění nebo věcnou škodu při dopravní nehodě. A poškozeného zastupovat v trestním řízení vůči viníkovi nehody.

Pokud jste obětí dopravní nehody, doporučujeme být v průběhu trestního řízení aktivní. To znamená, že například budete uplatňovat svá práva na nahlížení do trestního spisu. A že se budete účastnit hlavního líčení. Pojišťovna vozidla viníka autonehody totiž v některých situacích s poskytnutím odškodnění vyčkává až do pravomocného skončení trestního řízení. 

Jaké náhrady můžete žádat?

Při odškodnění za zranění po dopravní nehodě stanovuje občanský zákoník hned několik druhů náhrad. Poškozený přitom obvykle není oprávněn požadovat veškeré tyto náhrady. Může požadovat pouze takové, které jsou u konkrétního případu oprávněné a doložitelné.

V prvé řadě se jedná o náhradu bolestného, ztížení společenského uplatnění a také případnou další nemajetkovou újmu. Poškozený dále může žádat náhradu ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti či nákladů spojených s péčí o zdraví. 

Do okruhu náhrad se dále řadí náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti a náhrada za bezplatně poskytované práce. 

Více informací ze světa odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.