Originální nebo druhovýrobní náhradní díly na vozidlo?

29.3.2023 | autor: Redakce PŽ

Originální nebo druhovýrobní náhradní díly na vozidlo?

Má vaše auto příznaky jako špatné sjíždění pneu, nadměrné opotřebení komponent podvozku nebo delší jízdní dráha?  Pravděpodobně vás čeká oprava tlumičů nebo celá výměna. Nebo se začala zadrhávat jiná součástka v automobilu, kterou potřebujete nahradit, aby byla zajištěna správná a řádná jízda, která nebude nikoho ohrožovat na životě? Ať už se potřebuje vyměnit jakýkoli autodíl, nabízí se otázka, jestli trvat na originálních součástkách nebo jestli upřednostnit náhradní díly z druhé ruky, takzvané druhovýrobní.

Druhovýroba je levnější cesta

Pokud auto potřebuje opravu, ve většině případů majitelé svolí k druhovýrobě čili k autodílům, které si mohou pořídit levněji. To je ostatně hlavní benefit druhovýroby. V posledních letech se ostatně druhovýroba stále více rozšiřuje, důvodem toho je především příliš široká nabídka automobilek a nemožnost najít adekvátní autodíly za přijatelnou cenu.

Druhovýroba se většinou nezabývá výrobou všech autodílů, které jsou na trhu k dostání, nýbrž se specializují na takové autodíly, jež mohou vykonat podobnou službu jako originál, i když originálními kusy nejsou. Řeč je například o tlumičích, které se z druhovýroby vyplatí pořídit, pokud na originálech nelpíte.

Originální díly jsou ale jistotou

Pokud však nechcete čelit možným scénářům, a sice že byste museli být v autoservisu častěji nebo že by vozidlo nepřijalo náhradní vůz „z druhé ruky”, investice do originálních dílů je vždy jistota. Pokud zvolíte originální autodíly, vyhnete se tomu, že by autodíly měly odlišnou charakteristiku nebo vlastnosti, kvůli kterým by autodíly nezapadly do zmiňovaného vozidla.

Prakticky veškerá rizika se pořízením autodílu originálního eliminují. Vždy budou sedět s destičkami ve vozidle nebo dokonale zapadnou do dalších součástí auta.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.