Plachty na motorku oceníte nejen během léta

3.5.2023 | autor: Redakce PŽ

Plachty na motorku oceníte nejen během léta

Motorkářská sezona je na spadnutí, proto je načase, abyste z motorky konečně sejmuly plachtu na motorku, která ji v posledních měsících chránila. Právě zimní období potvrzuje, že plachta na motorku je nezbytným doplňkem, bez kterého nedáte ani ránu. Je totiž výjimečnou ochranou vašeho stroje, na kterého nedáte dopustit.

Nejen během léta

Když člověk začíná jezdit na motorce, potřebuje se takzvaně „vycinkat”. Seznam výdajů je totiž velmi dlouhý a neobsahuje pouze motorku, která je však tou největší, respektive nejdražší položkou na celém seznamu. Kromě toho, aby byla zajištěná komfortní a bezpečná jízda, musíte investovat do dalšího vybavení.

Především mluvíme o kvalitním oblečení na motorku, které zajistí nejen komfortní, ale i zmiňovanou bezpečnou jízdu. Kromě toho musíte mít i dobře padnoucí obutí, rukavice a několik doplňků, jako jsou zvedáky nebo držáky na motorku.

A v konečném důsledku také plachty, o nichž se hlavně začínající motorkáři domnívají, že nejsou zapotřebí. Chtějí sice ušetřit, ale z dlouhodobého hlediska jsou nezbytností. Nevyužijete je totiž jenom v létě, kdy jsou tou nejefektivnější ochranou před deštěm nebo krupobitím.

Ochrana proti prachu

Stejně nebezpečný, jako je déšť, sníh nebo kroupy je také prach. A ten se usazuje na motorku hlavně mimo sezonu, kdy stroj ponecháváme v garáži nebo kutilské dílně. Prach je zkrátka všude a může také způsobit nepříjemnosti. Zejména když se prachem zanesou konkrétní součástky.

Díky plachtě na motorku však budete mnoha nepříjemnostem předcházet. Je však nutné hledat takovou plachtu, která zaručeně pokryje váš typ motorky. Plachty totiž najdeme v mnoha různých rozměrech a musí ideálně sedět na ten stroj, který vám doma v garáži dřímá.

Stejně tak vybírejte z několika materiálů ten, který odpovídá vašim požadavkůmAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.