Potřebují vaše klíče od auta opravit?

30.6.2020 | autor: Redakce PŽ

Většinou si toho, v jakém stavu jsou naše klíče od auta, dokud nenastane nějaký problém. Když pak nenastartujeme nebo ani neodemkneme auto, začneme řešit opravu. Můžeme tomu ale předejít.

Myslete dopředu

Každý den je máme v ruce a přesto jejich stav moc neřešíme. Občas nám upadnou, občas je někde pohodíme na stůl nebo poličku a vlastně se k nim nechováme moc šetrně. I drobná prasklina nebo nalomení však může znamenat velký problém, proto je lepší řešit případné poškození ihned. Klíče od auta sice bývají celkem odolné a vydrží mnoho věcí, nezničitelné však nejsou. Nejčastěji dojde k nalomení nebo dokonce odlomení kusu plastového krytu klíče, nad čímž ale často mávneme rukou, protože klíč jde normálně používat. Při častém používání však může docházet k tvorbě dalších prasklin a odlamování dalších kousků, což už může ohrozit funkčnost klíče. Pro výměnu krytu autoklíče není potřeba žádné složité zařizování, musíte jen znát značku a typ auta a také rok jeho výroby, abyste vybrali správný typ nového krytu.

Neodkládejte opravu 

Samozřejmě si mnoho z nás při jakémkoli poškození řekne, že to ještě vydrží a že do servisu zajedeme zítra, příští týden, příští měsíc. Pokud máte ke svému autu vystřelovací klíč, s opravou moc neotálejte. Při dalším poškození nebo jen při běžném používání může nastat situace, že klíč nepůjde schovat zpět do krytu nebo naopak nebude možné ho z něj dostat. Což znamená, že se auto nenastartujete. U moderních aut jsou v plastovém krytu navíc uloženy i důležité informace, jako je čip s kódy pro imobilizér nebo dálkové ovládání centrálního zamykání. I drobné poškození tak může znamenat omezení funkcí. U nalomení či dokonce vylomení samotné planžety z krytu je pak potřeba řešit opravu okamžitě.

Věnujte svým klíčům každý den alespoň jeden rychlý, kontrolní pohled, abyste měli jistotu, že jsou v pořádku a budou fungovat tak, jak mají. Ušetříte si tak mnoho starostí i peněz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.