Prodej ojetého automobilu do bazaru, jako jednodušší cesta k uzavření obchodu.

28.4.2016 | autor: Redakce PŽ

Chystáte se pořídit nový automobil a nevíte, co se starým, ojetým vozem? Nechce se vám pracně shánět kupce, handlovat o ceně a vyřizovat veškeré formality? Pak pro vás výkup ojetých vozů představuje ideální možnost.

S trochou nadsázky jediné, co v takovémto případě musíte udělat je dovezení automobilu do vybraného autobazaru. Zde už se o něj, po vyřízení všech potřebných formalit a vyplacení vašich peněz, postarají profesionální prodejci. Celý proces prodeje ojetého vozu do autobazaru by přitom neměl být příliš komplikovaný.

V první fázi si váš automobil prohlédne automechanik zaměstnaný autobazarem, který navrhne cenu vozu. Pokud cenu přijmete, mělo by následovat ověřování původu vozidla. Například pražský autobazar Auto Vyhybka v oblasti prověrek spolupracuje s renomovanými firmami CEBIA a CARDETEC. Pokud je vše v pořádku, dojde k podpisu smlouvy, autobazar zařídí veškerou potřebnou administrativu a vy dostanete své peníze.

No a pokud na prodej svého ojetého vozu nespěcháte, můžete využít možnosti komisního prodeje. V případě komisního prodeje si sami určíte cenu, za kterou chcete vůz prodat. V případě uskutečnění prodeje pak autobazaru zaplatíte určitou, předem stanovenou, procentuální provizi. Jedinou podmínkou zpravidla bývá, aby vozidlo bylo v rozumném technickém stavu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.