RC modely aut

27.1.2010 | autor:

RC modely autJistě si pamatujete, že nejúžasnější hračkou, kterou může kdy kluk dostat, je auto. V současné době si velikou oblibu mezi dětmi, ale také mezi dospělými získaly takzvané RC modely aut. Co to vlastně jsou ty RC modely aut? V čem se liší od klasických modýlků?

Zkratka RC je převzata z anglického remote nebo radio control a lze ji přeložit jako dálkové ovládání. Moderní RC auta tedy můžete na rozdíl od klasických autíček ovládat na dálku. Jednotlivé ovladače se různí, obvykle však umožňují pohyb dopředu, dozadu a pomocí volantu i do stran.


Jak RC modely aut vybrat?

Běžněji dostupné jsou RC modely aut používající k chodu energii z baterek. Druhým typem (oblíbeným zejména u dospělých) jsou RC modely se spalovacím motorem. K pohonu se používá benzín. Vynikají zejména mnohem vyšší rychlostí, která může dosahovat až 100 kilometrů za hodinu. Hlavně z tohoto důvodu se příliš nedoporučují pro mladší děti, mohly by si ublížit. 

Při vybírání se také můžete rozhodnout, zda chcete s autem jezdit na rovné asfaltové silnici nebo v terénu. Modely aut s označením On-Road se hodí více pro rovné povrchy, jsou obvykle nižší, mají hladké pneumatiky a uhlazenou sportovní kapotu. S Off-Road auty se vyřádíte v terénu, jejich vzhled je přizpůsoben náročnějším podmínkám.

Přesné kopie aut

Liší se i velikosti modelů. Ty největší se vyrábějí v poměru jedna ku pěti, takže přesně kopírují reálné vozy. Mini varianty v poměru jedna ku osmnácti mají také své kouzlo. Setkat se můžete se zkratkou KIT, což znamená, že si auto budete muset složit sami podle manuálu nebo se zkratkou RTR označující model připravený k jízdě.

RC modely se spalovacím motorem vyjdou při používání levněji, i když jejich pořizovací cena je poměrně vysoká. Ty nejlevnější RC modely stojí od tří set do pěti set korun, dražší varianty pořídíte i za několik tisíc. Otázkou zůstává, zda je lepší objednat si RC auto z Ameriky nebo ho koupit na tuzemském trhu. V Americe jsou ceny aut nižší, ale musíte počítat s dopravou, různým vývojem kurzu české koruny a tak dále. Nezbude vám tedy nic jiného, než počítat a srovnávat.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.