Renault Kadjar - jednoduše skvělé kompaktní SUV

19.10.2016 | autor: Redakce PŽ

Renault Kadjar - jednoduše skvělé kompaktní SUV

Vybrat si rodinný vůz není vůbec snadné. Vyjma čínských značek si totiž automobilky šlapou na paty. Většina moderních automobilů potřebám „průměrného“ řidiče plně vyhovuje a výběr se nakonec nese v duchu hledání nejlepšího poměru ceny a kvality. Přesto se čas od času objeví výjimky, které stojí za povšimnutí i z jiných důvodů. V zemi galského kohouta se takovou výjimkou stalo pětimístné kompaktní SUV s tak trochu podivným názvem. Renault Kadjar byl trefou do černého a těší se slušnému zájmu ze strany různých cílových skupin. Může zastat funkci bezpečného korábu pro rodinu a stejně dobře si vede i v lehčím terénu.

Bude se vám líbit zvenčí i zevnitř


Renault Kadjar byl chybějícím kamínkem v mozaice. Francouzská automobilka jím dokončila kompletní SUV nabídku a nutno podotknout, že právě tímto vozem zabodovala nejvíce. Na první pohled sice připomíná menší a levnější model Captur, nicméně po důkladnější prohlídce dojdete k závěru, že má dostatek vlastních rysů. Ať už jde o výrazné zadní světlomety, rozměrná zrcátka nebo chromované detaily, bude se vám líbit. A zepředu vypadá ještě lépe - kombinace robustní masky, LED diodových světel, hran a dynamických linií vás utvrdí v tom, že nová vizuální identita Renaultu prospěla.

Interiér Kadjaru je vzdušný a prostorný, což se od SUV tak nějak očekává. Velmi příjemná je ovšem absence nevzhledných tvrdých plastů a neergonomických prvků. Designéři se pochlapili a napravili dlouholetý nešvar, který zákazníci Renaultu vyčítali. K tomu přičtěte pohodlná sedadla, dobře padnoucí volant a moderní asistenční systémy (např. automatický systém Easy park zvládající i šikmé parkování) – výsledkem je vskutku povedený vůz s agilními jízdními vlastnostmi.

Domluvte si testovací jízdu u autorizovaného dealera

O Kadjaru bychom mohli napsat ještě mnoho, ale nejlépe uděláte, když si rezervujete testovací jízdu a vyzkoušíte si francouzské SUV na vlastní kůži. Můžete tak učinit třeba u autorizovaného prodejce Renault Retail Group CZ.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.