Tipy, jak vyčistit karoserii vašeho vozu i od těch nejodolnějších skvrn

30.5.2022 | autor: Redakce PŽ

Tipy, jak vyčistit karoserii vašeho vozu i od těch nejodolnějších skvrn

Každý majitel vozu se setkal s tím, že karoserie jeho vozu byla znečištěna. Některé nečistoty odstraníte jednoduše v myčce nebo ručním mytím. Existují ale i mnohem odolnější, kterých se jen tak nezbavíte. Mezi ně patří například asfalt, prach z brzdového obložení či různé další hrubé mechanické nečistoty. Pokud bychom je odstranili násilně, renovace laku auta by mohla být dalším krokem. Spolu s nečistotou byste totiž mohli odstranit také lak.

Asfalt a další odolné nečistoty

Jak si tedy poradit? Velmi dobrý pomocníkem dříve bývaly čisticí plastelíny. Avšak dnes už se používají mnohem dokonalejší clay pady, což jsou jakési pogumované podložky. Jejich úkolem je udělat nepříjemnou práci za vás a nepoškodit při tom lak. Méně odolné nečistoty pak už můžete odstranit speciálními prostředky, které se postarají nejenom o čistotu vašeho vozu, ale také o předcházení příštího znečištění.

Nálepky a zbytky lepidla

Spíše než použít různé babské triky a rady si můžete pořídit speciální prostředek, který vám s odstraněním různých lepidel a nálepek. Na trhu je seženete pod označením „odstraňovač zbytků nálepek a lepidel“. Jsou velmi účinné a přitom šetrné.

Ošetření laku vozidla

Pokud už se na laku vašeho vozidla stala nehoda, můžete použít různé renovační techniky. V případě drobných škrábanců si můžete poradit i sami. Odmašťovač na auto je před aplikací některých takových přípravků přímo vyžadován. Dokáže odhalit skutečný stav laku vašeho vozu, což se může hodit. Odmašťovač se hodí použít také tehdy, když chceme lak vyčistit od všech dříve použitých produktů.

Opalování plastových dílů

Vůz obsahuje také plastové díly, jako jsou zrcátka, nárazníky, plastové lišty apod. Odstranění nečistot z nich může být problematičtější, protože mají tendenci absorbovat tuky. Odolné nečistoty se z nich dostávají plamenem. Poté použijte speciální přípravek na auto, který je určen právě k čištění plastů. Práce s plamenem není nic snadného, a ne každý si na ni troufne. Je tedy na vašem zvážení, zda do tohoto půjdete.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.