V jaké výši se pohybuje odškodnění pozůstalých po autonehodě?

21.10.2019 | autor: Redakce PŽ

Ztratili jste při dopravní nehodě blízkého příbuzného, který nezavinil autonehodu? V tom případě máte obvykle nárok na odškodnění duševních útrap po dopravní nehodě. Zjistěte, v jaké výši se v roce 2019 pohybuje.

Jak zní rozhodnutí Nejvyššího soudu?

Nejvyšší soud vydal v nedávné době rozhodnutí, které slouží ke snadnějšímu určení odškodnění duševních útrap pro nejbližší příbuzné zemřelého následkem dopravní nehody. Za základní částku náhrady duševních útrap je stanoven dvacetinásobek průměrné mzdy za rok, který přecházel smrti poškozeného.

Jaké hodnoty platí pro rok 2019?

Za rok 2018 byla průměrná mzda ve výši 31 885 Kč. Z toho vychází, že rámcová částka odškodnění duševních útrap v roce 2019 činí 637 700 Kč. Je přitom třeba mít na paměti, že se jedná pouze o základní částku, která může být různě modifikována. A to s ohledem na specifické okolnosti případu.

Každý případ je potřeba posuzovat individuálně

V neposlední řadě musíme zmínit, že každý případ je jiný. Finální výše odškodnění duševních útrap se proto liší dle řady dalších faktorů. Pokud se obrátíte na specializovanou advokátní kancelář, budete mít zajištěno kvalifikované vyjednávání s pojišťovnou vozidla viníka nehody, u které pozůstalí odškodnění uplatňují.

Více informací z oblasti odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.