Základní péče o pneumatiky, kterou zvládnete doma

27.2.2024 | autor: Redakce PŽ

Základní péče o pneumatiky, kterou zvládnete doma

V údržbě automobilu hraje klíčovou roli správná péče o pneumatiky. Jejich správný stav je nezbytný pro bezpečnou jízdu. V následujících řádcích se podíváme na základní péči o pneumatiky, kterou zvládnete sami doma, aniž byste museli být profesionálním mechanikem.

Kontrola tlaku

Začneme s jednou z nejzákladnějších, ale zároveň nejdůležitějších činností – kontrolou tlaku v pneumatikách. Pokud jsou příliš plné (přetlak), mohou prasknout pod tlakem. Pokud jsou naopak příliš prázdné (podtlak), vozidlo ztrácí na výkonu a efektivitě.

Kontrolu tlaku provádí každý pneu servis, ale je snadné si ho změřit i bez profesionálů. Použijte spolehlivý tlakoměr a ujistěte se, že pneumatiky jsou chladné - to zajistí přesnější měření.

Správný tlak v pneumatikách zajistí, že vaše jízda bude hladká, bezpečná a ekonomická. Kontrolu tlaku proveďte alespoň jednou měsíčně a vždy před delší cestou.

Kontrola vyvážení a hloubky dezénu

Nerovnováha v pneumatikách může vést k vibracím, nadměrnému opotřebení určitých částí a zvýšenému zatížení zavěšení. Pravidelná kontrola a úprava vyvážení pneumatik vám zajistí hladkou jízdu. Hloubka dezénu zajišťuje správnou trakci a odvod vody, sněhu či bláta od pneumatiky, což je nezbytné pro bezpečnou jízdu. Pravidelně proto kontrolujte hloubku dezénu.

Čištění a údržba

Důležitá je také běžná údržba pneumatik. Pravidelně je myjte mýdlovou vodou, abyste odstranili nečistoty a oleje, které se mohou na povrchu hromadit. To nejenže prodlouží jejich životnost, ale také zlepší vzhled vašeho vozu.

Základní péče o pneumatiky může zajistit, že vaše pneumatiky vás bezpečně dovezou kamkoliv se rozhodnete vydat. Ať už jsou nově pořízené, nebo jste při jejich pořízení navštívili bazar pneumatik.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.