Cesta za krásami korálových ostrovů

21.9.2017 | autor: Redakce PŽ

Cesta za krásami korálových ostrovů

Nejníže položený stát světa, nejmenší asijská země a jedna z neoblíbenějších turistických destinací, řeč je o Maledivách. Kouzelné souostroví, které tvoří 19 korálových ostrovů, leží Indickém oceánu jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Je to místo, kam si lidé jezdí odpočinout od pracovního shonu a užívat si slunce, písečné pláže a azurový oceán. Pojďte se na chvíli zasnít a nechat se inspirovat pro vaši příští dovolenou.

Sportovní vyžití na Maledivách

Nejoblíbenějšími aktivitami na tomto souostroví jsou samozřejmě ty vodní. Maledivy jsou skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Můžete zde objevovat krásy podmořského světa, které jen tak nikde neuvidíte. Korálové útesy vám poskytnou nezapomenutelnou podívanou. Pestrobarevné ryby, mořské želvy a korály, to vše skrývá hladina oceánu u pobřeží korálových ostrovů. Jestliže jste milovníci zvířat, jistě vás zaujme možnost zúčastnit se plavby za delfíny. Kromě potápění a výletů na lodích se můžete věnovat windsurfingu. Tento sport je však možné provozovat jen na určitých místech souostroví, kde jsou k tomu vhodné podmínky. Mezi taková místa patří například laguna Adaaran Select Hudhuranfushi.

Romantika pro zamilované páry

Maledivy jsou velice oblíbenou lokalitou pro svatební cestu. Nadstandardní servis hotelů a především romantická atmosféra ostrovů zaručí, že si líbánky rozhodně užijete. Navíc některé resorty nabízejí slevy pro dvojice nebo dámy. Pokud si přejete originální romantickou svatbu a nevadí vám, že sezdáni musíte být České republice, pak jsou Maledivy jako stvořeny právě pro vás. Ačkoliv není možné zde provést úředně uznatelnou svatbu, můžete si zde alespoň užít svatební afterparty a svatbu „na oko“, která bude nezapomenutelným zážitkem. Obřad je prováděn podle tradičních zvyků za doprovodu místních hudebních nástrojů a šumění oceánu. Jestli však patříte k těm, co se během svých cest rádi dovědí něco o exotických kulturách, zkuste spojit dovolenou na Maledivách s poznávacím okruhem na Srí Lance nebo zastávkou v Dubaji.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.