Cestování dostupné každému

6.4.2018 | autor: Redakce PŽ

Toužíte poznávat svět? Pokud jste prakticky založeni, jistě vám jde také o to, aby vaše výlety byly co nejlevnější. Není totiž důvod vyhazovat více peněz, než je nutné. Tímto se otevírá také otázka toho, zda může být cestování dostupné každému. Odpověď zní, že ano. Jak toho docílit?

Zaměřte se na slevy

Není příliš praktické platit plnou cenu. Zvláště když víte, že mohou klesat. Podobně, jako nakupujete ve slevových akcích potraviny, můžete levně nakupovat i zájezdy, nebo letenky. Na co se zaměřit primárně? Slevy lze rozdělit do tří konkrétních kategorií:

  • First minute
  • Last minute
  • Slevové akce jednotlivých aerolinek, nebo cestovních kanceláří

Když se touto cestou vydáte, není nic výjimečného, když ušetříte i několik desítek procent z klasické ceníkové ceny. Není nutné ji platit, když vidíte, že to jde podstatně levněji. Stačí jenom provést rezervaci a nákup v ten pravý čas.

Porovnejte si ceny

Tak, jako porovnáváte ceny zboží, můžete porovnávat i ceny letenek. Díky tomu hravě pořídíte tu nejvýhodnější. Tím zjistíte, že je cestování skutečně dostupnější, než jste si mysleli. Příkladem mohou být letenky do Francie. Jde o oblíbenou destinaci, kam létá mnoho leteckých společností. A ty se liší právě svými cenami. Když je porovnáte, tak zjistíte, jak výrazné jsou u jednotlivých aerolinek rozdíly. Zatímco u jedné může stát zpáteční let pod 3 000 Kč, u jiných je to mnohonásobně více. Pokud jste praktický a rozumně uvažující člověk, tak je celkem logické, jakou konkrétní cestou se vydáte právě vy.

Nesoustřeďte se jenom na jednu jedinou možnost

Tuto chybu dělá mnoho lidí. Jde o to, že se soustředí jenom na jednu jedinou možnost a podle toho vyhledává letenky. Nejenom, že jich najde celkem málo, ale také je problém v tom, že mohou být drahé. Máme na mysli hlavně situace, kdy se soustředíte jenom na:

  • Přímé lety
  • Jedno odletové letiště
  • Jednu leteckou společnost

Moderní vyhledávače letenek jsou natolik sofistikované, že dokážou sami vyhledat různá řešení a nabídnout ta cenově nejvýhodnější. Stačí zadat, že hledáte Bali letenkya vyhledávač letenek se sám postará o to, aby našel to nejlepší. A to s odletem z letišť, které jsou v dosahu vašeho bydliště, s možností využít různé letecké společnosti, i s možností toho, že během svého letu budete přestupovat. Díky takovým kombinacím lze ušetřit i tisíce korun, proti vyhledané možnosti přímých letů jenom z jednoho konkrétního letiště.

Mnohé letecké společnosti přinášejí slevy

Jak je získat? Jsou různé cesty, jak cenu letenek snížit. Některé letecké společnosti přinášejí slevové kupony pro nové cestovatele. Stejně tak mohou být odměněni i ti stávající. Známé je ale i oblíbené sbírání mil, které lze vyměnit třeba za Air France letenky, nebo za letenky jiné aerolinky, se kterou létáte často. Toto všechno jsou možnosti, které potvrzují, že cestování může být skutečně dostupné, a to i v případě volby letecké přepravy.

Buďte praktičtí

Co si pod tím představit? Je to několik jednoduchých věcí. Nemusíte jezdit vždy v hlavní sezoně. Stačí týden před ní, nebo i týden po ní, a uvidíte, že ceny dovolených, ale i letenek budou úplně někde jinde. Navíc se snadno vyhnete také obrovskému množství turistů, což je další velké praktické plus.

Také buďte praktiční při balení svých zavazedel. Pamatujte na to, že každá aerolinka má váhový limit. Každý kilogram navíc je celkem drahý. Se zavazadly souvisí i to, že pokud se vám povede vše zabalit jenom do příručního, které je zdarma, můžete na letence také zajímavě ušetřit. Zda se vám to povede u klasické delší dovolené, to necháme na vás. U běžného poznávacího zájezdu ale daná možnost nebývá nijak velkým problémem.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.