Cestování rozšiřuje obzory

17.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Cestování rozšiřuje obzory

Nemyslím teď to každodenní cestování do práce nebo víkendové za babičkou. Myslím to cestování, když si zabalíte pár švestek do kufru a vydáte se na cesty.

Někdo cestuje rád tak, že má všechno naplánovaný. Nemá rád moc překvapení a chce to mít víceméně pod kontrolou, respektive chce toho stihnout co nejvíc a to si zaslouží pořádnou organizovanou přípravu. To znamená naplánované místa, které navštíví, rezervované hotely a penziony na spaní, a ziskné, co se na kterém tom místě dá dělat. V nejorganizovanějších případech připravený denní plán a přesný časový harmonogram.

Někdo naopak cestuje rád spontánně. Možná ví aspoň směr, nebo kam by se chtěl dostat nebo přibližně podívat ale většinu toho jak se to bude dít a jak to nakonec skončí nechá svobodně plynout. Někdo neplánuje vůbec nic, jenom si sbalí švestky a vydá se za nosem a scénář cesty nechá na život samotný. Možná skončí ve vedlejší vesničce a možná v jižní americe. Samozřejmě záleží i na finančních prostředkách – někdy. Tí největší dobrodruzi to dávají s přehledem i bez peněz. 

A proč cestování otvírá nebo rozšiřuje obzory? Jednoduše člověk vypadne z vyježdených kolejí a zrazu vidí nanovo. Říká se, že člověk potřebuje minimálně 14 dní aby zapomněl staré vzorce myšlení a objevil nové možnosti vnímaní světa. Přece jen chvilku trvá kým člověk zapomene na svůj svět doma, přestanou ho trápit problémy které má jeho online agentura. Zapomene na svoje skostnatelé rituály i když v maličkostech jako například že pije jenom silní černou kávu a možná mu najednou bude dobrá i zdravá zelená káva.  Když se pak člověk jak se říká otevře všem možnostem a nezavíra si svojim omezením vnímaním dveře nebude se stačit divit kolik krásneho ho na ceste potká. Stačí zapomenout na omezujíce koncepty, důvěřovat světu kolem a bude z vás magnet pozitívnych a zaujímavých zážitků.

Hezké cestování!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.