Do Znojma nejenom za vínem!

6.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Do Znojma nejenom za vínem!

Znojmo, to zdaleka není jen vynikající víno, které tu teče proudem. Ale také bohatá historie. A jaká místa byste při svých toulkách tímto překrásným městem neměli minout?

Jihomoravské město ležící nad řekou Dyjí a zároveň centrum znojemské vinařské podoblasti rozhodně má co nabídnout. Je plné kostelů, středověkých hradeb, křivolakých uliček, romantických vyhlídek a kouzelných zákoutí. Ideální pro rodinnou dovolenou i romantický výlet ve dvou.

Do Znojma za historií

Máte rádi Sauvignon, Rýnský ryzlink a Vetlínské zelené? Pokud ano, tak rozhodně jste na správném místě. Spolu s vinicemi produkujícími jedny z nejlepších moravských vín je ale oblast prodchnutá i spoustou historických míst.

Znojemská nej

Těmi bezesporu jsou unikátní Loucký klášter, nejstarší románská rotunda v Česku a hrad přestavěný na zámek s jedinečnou vinnou knihovnou znojemských vín. Ta budete moci ochutnat buď v tamní vinárně, či ve speciální degustační místnosti.

Jihomoravské muzeum a znojemské podzemí

Doporučit také lze návštěvu Jihomoravského muzea, znojemského podzemí, malovaného sklepa v Šatově, křížového sklepa v Příměticích a pozůstatků prvorepublikového opevnění hranic. Určitě také vystoupejte na radniční věž, z níž při dobré viditelnosti dohlédnete až do rakouských Alp.

Chaty, hotely i penziony

A kde se ve Znojmě ubytovat? Možností je spousta. Ubytování Znojmo, to jsou hotely, chaty, roubenky, apartmány, ubytovny i penziony pro každý rozpočet. Luxusní i cenově dostupné. Většinu z nich sdružuje například server hauzi.cz nabízející různá ubytovací zařízení v Čechách, na Moravě i na Slovensku.

Žádné provize zprostředkovateli

Ubytování Šumava, Krušné hory, Krkonoše atd. si navíc snadno zarezervujete i na mobilním telefonu. Za velmi nízké ceny, nutno podotknout. Komunikovat totiž budete přímo s majitelem penzionu, nikoliv se zprostředkovatelem, kteří v některých případech cenu navyšují až o čtvrtinu. Volba by měla být jasná, nemyslíte?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.