Dovolená v Rakousku stokrát jinak

6.6.2017 | autor: Redakce PŽ

Už máte naplánovanou prázdninovou rekreaci pro celu rodinu? Nechce se vám jezdit nikam daleko od domova, ale přesto byste rádi překročili hranice českého státu? Dejte přednost oblasti, která nese název Solná komora Rakousko. Půvabná lokalita zasahuje do tří spolkových zemí, Horního Rakouska, Štýrska a Salcburska. Bývalá keltská oblast kdysi sloužila a dodnes slouží k těžbě soli. Východní strana patří Totes Gebirge, západ Berchtesgadenským Alpám a jih zase masivu Dachstein a Tennengebirge. Solnou komorou protéká řeka Traun.

Vzhůru za poklady jeskyní

Kroky turistů vedou do jeskynního světa Dachsteinu. Největšími atrakcemi jsou Obří ledová a Mamutí jeskyně či Koppenbrüller. V každém případě potěší to, že k prvním dvěma divům vede lanovka. Obří ledová jeskyně se pyšní podzemními dómy o neuvěřitelné síle 25 mm. Vydejte se lanovkou na Krippenstein a dopřejte si unikátní zážitky z alpské vyhlídky přezdívané 5 prstů tyčící se nad 400 metrů hlubokou propastí. Své kouzlo mají také lanovky s letním provozem. Lze jmenovat zubačku ze St. Wolfgangu na Schafberg, lanovku z Tauplitzu na Tauplitz Alm anebo kabinkovou lanovku na Zwölferhorn. Dovolená Rakousko je plná překvapení!

Solné doly v Hallstattu

Nadšení výletníci vyhledávají solné doly v Hallstattu, ale také vyhlídkovou jízdu lanovkou, protože uvidíte městečko s jezerem jako na dlani. Prohlídka probíhá na hornickém vláčku. Zaujme stáří dolu, horníci začali razit před 3000 lety. Dobrodruhy potěší jízda na důlní skluzavce. Dovolená v Rakousku vás zavede také k solným dolům v Altausee, prohlídka je doplněna světelnou prezentací.

Koupání v jezerech je prima

Klíčovou atrakcí Solné komory jsou jezera, je jich 76. Některá jsou menší, jiná větší. Dovolená v Rakousku u jezera probíhá u Wolgangsee, Mondsee, Traunsee i Grundlsee. Koupání, vodní sporty i vyjížďky parníkem patří k nejpopulárnějším aktivitám.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.