Exotická dovolená v zimě

23.1.2010 | autor:

Exotická dovolená v ziměZimní období si tradičně většina z nás spojuje se zimními sporty. Zatímco někdo si bez dovolené na horách nedokáže zimu ani představit, jiní o ní neuvažují ani na chvilku a přemýšlejí, jak se jí vyhnout. Jsou to zejména milovníci tepla, kteří každoročně uvažují, jak alespoň na chvíli utéct před sněhem, břečkou, brzkým stmíváním a nízkými teplotami. Stále levnější letecká doprava jim to umožní a cestovní kanceláře se předhánějí ve výhodnějších nabídkách cest za teplem. Máte-li odvahu, čas a našetřené peníze, neváhejte a vyrazte za sluncem, teplem, mořem a krásnou přírodou do exotických zemí!

Kam v zimě za exotikou?

Takřka synonymem exotických dovolených se stalo Thajsko. Krásná země, divoká příroda, bohatá minulost a rozporuplná přítomnost lákají turisty ze všech koutů světa. Nejznámějšími a také nejrušnějšími letovisky jsou Phuket a Pattayu. Za klidem budete muset cestovat na ostrovy Ko Lanta Ko Muk nebo souostroví Phi Phi. Na své cestě do Thajska rozhodně nevynechejte hlavní město Bangkok, kde můžete obdivovat nádhernou architekturu a ochutnat rozmanitou asijskou kuchyni.

Vzpomeňte také na Johnyho Deppa, který brázdil vody v Karibiku. Kuba, Jamajka nebo Dominikánská republika skýtají opravdový dovolenkový ráj. Právě období od listopadu do května je pro návštěvu Karibských ostrovů nejvhodnější. Nechte se ovládat rytmy reggae, salsy, bachaty nebo merengue!

Letošním hitem jsou Spojené arabské emiráty. Luxusní hotely v Dubaji, kde noc stojí celý měsíční plat, můžete obdivovat i z levnějších variant ubytování. Dovolenou ve Spojených arabských emirátech lze pořídit od 15 000 korun. Dále najdete v nabídkách cestovních kanceláří zájezdy do Afriky, největším lákadlem je Keňa, Egypt, Etiopie, Tanzánie nebo Seychely. Čína, Tibet, Indie nebo Japonsko vás okouzlí bohatou historií a stylem života vycházejícím zejména z tradičních asijských náboženství. 

Cena exotických dovolených

Ceny exotických dovolených se významně různí. Všeobecně lze říci, že nejlevněji se dostanete do zemí severní Afriky, nejdražší je pak Indonésie. Asie je cenově dostupnější než Střední a Jižní Amerika, kde budete muset zaplatit více jak 20 000 korun jen za samotný zájezd. Díky stále posilující české koruně jsou zájezdy na exotická místa stále levnější. 

Cestu do exotických zemí je však nutno plánovat s předstihem. Prvním důvodem jsou výhodné nabídky cestovních kanceláří. Dále si musíte uvědomit, že do většiny exotických zemí budete potřebovat vízum a domácí měnu, kterou je občas obtížné sehnat. S tím by vám měla pomoci cestovní kancelář. Dalším bodem příprav je očkování. Pro každou zemi existuje výpis doporučené prevence. Některé látky je nutno aplikovat několikrát a v dostatečně velkém předstihu před vlastní cestou. Cestování do exotických zemí na vlastní pěst lze doporučit jen doopravdy zkušeným cestovatelům.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.