Jak vybírat praktické cestovní tašky

28.3.2011 | autor: Redakce PŽ

Jak vybírat praktické cestovní tašky Nadcházející jaro v každém z nás pomalu probouzí těšení na letní dovolenou, cestování a různé výlety. Tyto cesty se bez praktické cestovní tašky neobejdou, ať už jedete jen na víkend, nebo na celý týden. Do něčeho si zabalit jednoduše musíte.

Co by měla cestovní taška splňovat?

Cestovní taška, to je zavazadlo, do kterého se musí vejít velké množství Vašich osobních věcí. Oblečení se v něm nesmí pomačkat, křehčí věci musí vydržet a především musí umět odolat poněkud hrubšímu zacházení. Sami se o svoji skvělou cestovní tašku jistě staráte příkladně. Ale automatické dopravníky na letišti, otřesy a nárazy v zavazadlových prostorách různých dopravních prostředků to jsou všechno situace, kterým cestovní taška musí odolávat a za žádnou cenu se nesmí sama rozepnout.

Při výběru cestovní tašky proto dbejte zvýšené pozornosti zapínání. Zip u cestovní tašky musí být opravdu velmi kvalitní a odolný. Zamykání jezdců do integrovaného zámku s kódem, nebo pro visací zámek je praktickou vymožeností.

Pohodlný a široký popruh přes rameno s protiskluzovým a ergonomicky vytvarovaným povrchem Vám umožní pohodlnou chůzi, aniž byste si tašku na rameni museli neustále rovnat. Uši do ruky by měly být rovněž opatřeny spínáním, a nesmí být příliš tenké, jinak těžká taška bolí do ruky.

Vnitřní vybavení cestovních tašek

Vnitřní vybavení cestovní tašky je čistě na Vašich potřebách. Praktickým vynálezem je oddělená, uzavíratelná a samostatná kapsa na obuv. Ideálně se vstupem zvenku tašky. Vnitřní vybavení záleží spíše na Vašich potřebách a na druhu věcí, jež přepravujete. Avšak zapínací kapsička na malé drobnosti, či vnitřní kapsička na zip pro doklady atd. je samozřejmostí.

Cestovní taška jako módní doplněk

Žijeme v moderní době a tak se ani u cestovní tašky nejedná jen o pouhý obal na náklad. I cestovní taška může být pohledným módním doplňkem, který k naprosté dokonalosti doladí Váš „look". Například udělat si takový jarní víkendový výlet do Paříže s cestovní taškou z trhu od asijských obchodníků by bylo faux pas, které se prostě neodpouští.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.